تغییر نام ۵ معبر در تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصدمین جلسه علنی شورای شهر تهران به تغییر نام سه خیابان در شهر تهران رای دادند.

زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی تغییر نام برخی از معابر شهر تهران با تغییر نام خیابان زیتون به نام شهید جعفرزاده مخالفت کرد، اما با توضیحاتی که توسط حق‌شناس ارائه شد و با توجه به سکونت خانواده این شهید در این خیابان و عدم امکان نامگذاری خیابان دیگری به نام این شهید، وی نیز با این تغییر نام موافقت کرد.

محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تغییر نام برخی از معابر شهر تهران گفت: تغییر نام معابر به دلیل اینکه در ماه‌های اخیر طرح‌ها و لوایح فوریت‌دار وجود داشت و همچنین موضوع انتخاب شهردار تهران در دستور کار بود، شش بار به تعویق افتاد. وی ادامه داد: در منطقه ۲ پلی در بوستان نهج‌البلاغه به نام پل آسمان نامگذاری شد، در منطقه ۳ تهران خیابان سهیل براساس پیشنهاد انجمن جامعه‌شناسی به نام استاد قانعی‌راد نامگذاری شد، در بلوار آفریقا منطقه امانیه خیابان گلستان به نام هنرمند سرشناس و کارگردان مشهور کشور همایون شهنواز نامگذاری شد و خیابان زیتون نیز به نام شهید جعفرزاده نامگذاری شده است.

همچنین میدانی در منطقه ۱۵ محدوده ابومسلم نیز به نام شهید مهدی بیدی نامگذاری شده است.

ایسنا

 

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145