احتمال افزایش جان‌ باختگان زلزله به 500 نفر

رئیس سازمان مدیریت بحران از احتمال افزایش جان‌ باختگان زلزله کرمانشاه خبر داد.

اسماعیل نجار (رییس سازمان مدیریت بحران کشور) در تشریح آخرین وضعیت مناطق لزله‌زده، اظهار داشت: خوشبختانه با اعزام اکیپ‌های ویژه، در حال حاضر مشکل آب و برق در تمامی شهرها و روستاهای کرمانشاه رفع شده است.

نجار با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکلی در خطوط تلفن ثابت و همراه در مناطق زلزله‌زده وجود ندارد، گفت: ما تا پایان بازتوانی و بازسازی در خدمت مردم آسیب‌دیده، خواهیم بود. با توجه به حوادثی که در کشور داریم، باید در بحث پیش‌بینی و پیشگیری تلاش کنیم و در این زمینه مردم باید پیشگام باشند.

رییس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه براساس اعلام پزشکی قانونی، آمار جانباختگان زلزله کرمانشاه، ۴۳۶ نفر است، اظهار داشت: احتمال افزایش فوتی‌ها به ۵۰۰ نفر وجود دارد؛ البته به این معنا نیست که کسی زیر آوار مانده باشد؛ چراکه در ۱۴-۱۵ ساعت اول حادثه، تخلیه از زیر آوار صورت گرفت و مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اضافه کرد:‌ با توجه به اینکه احتمال دفن اجساد بدون مجوز پزشکی قانونی در روستاها وجود دارد، قرار است آمار دقیقی در این رابطه اخذ شود.

نجار ادامه داد: براساس آماری که در اختیار داریم، تعداد مصدومان حادثه ۷ هزار و ۸۱۷ نفر است که از این تعداد بالای ۱۵۰۰ نفر تاکنون ترخیص شده‌اند. البته ممکن است آمار بهداشت و درمان بیش از اینها باشد.

نجار با بیان اینکه ۵۵ هزار تخته چادر در مناطق زلزله‌زده توزیع شده است، اما همچنان نیاز به چادر و پتو وجود دارد، گفت: البته در برخی مناطق میزان تخریب کم بوده اما به دلیل پس لرزه‌ها، مردم احساس خطر می‌کنند و زیر سقف نمی‌روند.

معاون وزیر کشور ادامه داد: با توجه به برودت هوا، از هلال احمر درخواست کردیم که وسایل گرمایشی و پوشش‌های نایلونی را در اختیار زلزه‌زدگان قرار بدهند.

ایلنا

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home2/sanatnevis/public_html/sites/all/modules/drupal/ctools/includes/css-cache.inc on line 52