واکنش ها به پیشنهاد تبدیل خانه نیما یوشیج به سفره خانه!

شهردار منطقه یک در واکنش به ادعای پیشنهاد صدور مجوز سفره خانه به خانه نیما یوشیج از سوی شهردار منطقه گفت: جلسه با مالک در زمانی برگزار شد که ملک از ثبت ملی خارج شده بود.
واکنش ها به پیشنهاد تبدیل خانه نیما یوشیج به سفره خانه!

به گزارش صنعت نویس، حبیب الله تاجیک اسماعیلی با رد ادعای وکیل خانواده شریف نیا مبنی بر صدور جواز سفره خانه به خانه نیما یوشیج از سوی شهرداری منطقه یک اظهار کرد: تاکنون یک جلسه با حضور حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، وکیل مالکان و چند تن دیگر برگزار شده است. با توجه به حضور افراد مختلف حرف هایی که در این جلسه مطرح شد قابل انکار نیست و به هیچ عنوان صحبتی در خصوص صدور مجوز سفره خانه مطرح نشد.

وی افزود: در آن شرایط که خانه از ثبت ملی خارج شد حرف ما این بود که ملک را به هر نحوی باید خریداری کرد. یک پیشنهاد، خرید ملک از سوی شهرداری تهران و پیشنهاد دیگر خرید خانه از سوی سازمان های مرم نهاد بود. در نهایت هم اعلام شد یکی از سازمان های مردم نهاد پیشنهاد خرید خانه را داده است.

شهردار منطقه یک در پاسخ به این سوال که شهرداری تهران تا چه اندازه موضوع خرید خانه نیما یوشیج را پیگیری می کند، تصریح کرد: آقای نجفی برای تهیه گزارش از ملک گروهی را مشخص کردند و گزارشی برای ایشان ارسال شد. در نهایت خرید خانه نیما یوشیج به تصمیم شورا و شهردار تهران بر می گردد.

تاجیک اسماعیلی تصریح کرد: برای خرید این خانه باید به موضوعاتی توجه کرد؛ به طور مثال از آن جا که مساحت بنا کم است تبدیل آن به خانه موزه توجیه ندارد. اگر در اختیار سازمان ها قرار بگیرد به احتمال بسیار زیاد تبدیل به رستوران و کافی شاپ می شود که باز هم منطقی نیست.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره برآورد اولیه از قیمت ملک به شهرنوشت گفت: بر اساس نظر کارشناسان، قیمت خانه نیما یوشیج حدود 5 میلیارد تومان است اما وکیل مالکان ارزش ملک را 13 میلیارد تومان اعلام کرد که رقم غیرمتعارفی است.

مسجدی داماد وکیل خانواده "شریف نیا" در گفت و گو با رسانه ها با بیان اینکه ما درخواست داریم که میراث فرهنگی و شهرداری دست از سرمان بردارند یا حق ما را بدهند،‌ مدعی شده: اخیرا جلسه‌ای در منطقه یک برگزار شد و به ما گفتند که به شما مجوز سفره خانه می‌دهیم، اما ما که سفره خانه نمی‌خواهیم و باید بگویم شهرداری و میراث حق ما را بدهند و ما سند ملک را دو دستی تقدیم آنها خواهیم کرد نه اینکه به ما بگویند کوتاه بیایید تا ما جواز فلان جا را به شما بدهیم.

منبع:مهر

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145