انقلاب در موتور جستجوی گوگل

گوگل در حال ایجاد تغییرات اساسی در نحوه عملکرد موتور جستجوی خود است و می‌خواهد بخش بزرگی از کار را به هوش مصنوعی بسپارد.
انقلاب در موتور جستجوی گوگل

به گزارش صنعت نویس، کنفرانس توسعه دهندگان گوگل شب گذشته در آمریکا برگزار شد و حاوی خبر قابل توجهی برای مردم دنیا بود. این شرکت می‌خواهد از این پس چیزی را که شاید بیش از هر چیز با آن شناخته می‌شود، یعنی «جستجو» را به هوش مصنوعی بسپارد.

اکنون به قول خود گوگل، این هوش مصنوعی است که «گوگل کردن» را برای شما انجام خواهد داد.

البته اکثر به‌روزرسانی‌هایی که در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل اعلام شدند، مانند توانایی پرسیدن سؤالات واقعاً پیچیده و استفاده از جستجو برای برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی و تعطیلات در دسترس عموم نخواهند بود، مگر اینکه در سرچ لبز(Search Labs)، پلتفرم گوگل که به افراد امکان می‌دهد ویژگی‌های آزمایشی را امتحان کنند، مشارکت کنید.

اما یک ویژگی جدید و بزرگ که گوگل آن را AI Overviews می‌نامد و یک سال است در حال آزمایش آن بوده است، سرانجام در اختیار میلیون‌ها نفر در ایالات متحده قرار می‌گیرد.

حالا جستجوی گوگل به صورت پیش‌فرض، پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بالای نتایج ارائه می‌کند و این شرکت می‌گوید که این ویژگی را تا پایان سال به بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان خواهد رساند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید