نشست اوپک پشت درهای بسته آغاز شد

 نشست پشت درهای بسته اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با حضور وزیران نفت و انرژی این سازمان و محمد سینوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک دقایقی پیش آغاز شد.
نشست اوپک پشت درهای بسته آغاز شد

به گزارش صنعت نویس، نشست پشت درهای بسته سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با ترک جلسه از سوی هیئت‌های همراه وزیران نفت اوپک، امروز (جمعه، ۱تیرماه) و از دقایقی پیش آغاز به کار کرد. سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات ریاست این نشست را به عهده دارد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفته است وضع اخیر در بازار و قیمت بالا تنها به دلیل توازن میان عرضه و تقاضا نیست، بلکه وضع کنونی و قیمت بالا، نتیجه رفتارهای رئیس جمهوری آمریکا و دولت این کشور است.

زنگنه همچنین با اشاره به سخنرانی ترامپ در هشتم مه سال ۲۰۱۸و خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران تصریح کرده است: این موضوع باعث شد قیمت نفت در یک هفته ۶ دلار جهش یابد؛ این به آن معناست که تنش سیاسی در منطقه و ابهام در بازار، نتیجه رفتارهای سیاسی از جانب آمریکاست.

اظهارات وزیران نفت و انرژی اعضای اوپک اما حاکی از آن است که اعضای این سازمان هنوز بر سر میزان افزایش تولید به توافق نرسیدند بنابراین باید منتظر پایان این نشست که پیش بینی می شود ساعت‌ها به درازا بکشد، بود.

رئیس جمهوری آمریکا از ۲ ماه گذشته تلاش کرده است که اعضای این سازمان رای برای افزایش تولید تحت فشار قرار دهد . این انتظار اما در حالی از سوی ترامپ از اعضای اوپک می رود که این کشور ۲ عضو بنیانگذار این سازمان را مورد تحریم قرار داده است. باید تا پایان نشست صبر کرد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145