موضع رییسی درباره موضوع حجاب

ابراهیم رییسی گفت: این حضور مردم در صحنه و اتکای کشور به نیروی ملت است که سایه جنگ را از سر کشور برداشته است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی شامگاه شنبه طی سخنانی در مصلای شهر اراک، اظهار کرد: کم شدن سایه جنگ از سر کشور نمی تواند با یک قرارداد رقم بخورد، بلکه این حضور مردم در صحنه و اتکای کشور به نیروی ملت است که سایه جنگ را از سر کشور برداشته است.

وی گفت: ما بنا داریم در مدیریت آتی کشور درها را به روی جوانان برای مدیریت بخش های مختلف بگشاییم.

رییسی افزود: شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور به ویژه در استان اراک که کاملا صنعتی است، اخبار از تعطیلی مکرر کارگاه‌های تولیدی خبر  می‌دهد، این وضعیت باید تا کجا تحمل شود؟ آیا نقدینگی موجود در کشور کم است؟

وی با بیان اینکه اگر از نیمی از همین نقدینگی موجود در کشور در بخش تولیدات استفاده می‌شد شاهد این همه بیکاری نبودیم، گفت: آیا راهکاری برای برون رفت از وضعیت آلودگی هوا در اراک وجود ندارد؟ دوران حرف گذشته است و دوران عمل فرا رسیده است. ما باید برای حل مسائل کشور راه حل داشته باشیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: آقایان می‌گویند راه حلی وجود ندارد ما معتقدیم چنین نیست و برای حل مشکل آلودگی هوا چه در اراک و چه در سایر استانهای کشور راه حل وجود دارد.

وی ادامه داد: مسئله دیگر، مسئله کارگاه‌ها و کارخانه های تعطیل شده است که معتقدیم می‌توان این کارگاه‌ها و کارخانه‌ها را مجددا راه اندازی کرد تا این نگرانی مردم هم رفع شود. اقدامی سریع و انقلابی برای حل این مشکل لازم است و معتقدیم حداقل سالی ۲۵ درصد از این کارگاه‌ها به مدار تولید باز گردد و جوانان و کارگرانی که امروز با حداقل درآمد، روزگار می‌گذارنند به کار بازگردند.

رییسی اظهار کرد: امروز مشکل ما در کشور مشکل کمبود منابع و نقدینگی نیست، کشور ما ثروتمند است و این کشور ثروتمند باید به راه انداختن چرخ های تولیدش با مدیریت فراهم شود. مشکل امروز کشور ضعف مدیریت اجرایی است.

وی گفت: بافت‌های فرسوده در شهرها باید بهسازی شود. وضعیت حاشیه نشینی هم باید مشخص شود که مالکیت خانه‌هایشان با چه کسی است و تثبیت مالکیت انجام شود. ما معتقدیم باید وضعیت حاشیه نشینان بهبود یابد و به بهداشت و درمان آنان رسیدگی شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: نباید آلودگی هوا برای هیچکس در این کشور وجود داشته باشد، اصلاً فرض کنید که حتی کسانی که در این وضعیت قرار گرفته‌اند، مسلمان هم نیستند بالاخره انسان که هستند، شهروند این مملکت که هستند، پس نباید با مشکل آلودگی هوا مواجه باشند.

وی تصریح کرد: قانون گفته است که باید سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم و چهره فقر را از کشور بزداییم، ما می‌گوییم می‌شود این کار را انجام داد اما اگر آقایان می‌گویند نمی‌شود، کنار بروند تا کسی که می‌تواند انجامش دهد.

رییسی اظهار کرد: درباره مسئله حجاب هم بگویم که آنچه در شرع و قانون اساسی داریم باید حجاب شرعی وجود داشته باشد اما اینکه حتماً حجاب شرعی چادر است، باید به اقلیم‌ها توجه شود که در استان‌های مختلف متفاوت است، برخی چادر دارند، برخی مانتو و روسری و برخی هم حجاب محلی اما من بالاتر از این می‌گویم که بحثی که مهم است رعایت اصل عفاف است و مرد و زن هم هردو باید آن را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی طرحی درباره عفاف و حجاب تصویب شد که به جای آنکه این طرح به وزارت کشور منتقل شود باید به وزارت ارشاد منتقل می شد، چرا که این بحث فرهنگی است.

رییسی افزود: ما در دولت کار و کرامت معتقدیم با همین امکانات الکترونیک، فضای اقتصادی دولت پشت ویترین قرار گیرد تا همه بتوانند آن را با شفافیت ببینند.

وی اظهار کرد: من طلبه هرکاری بخواهم در دولت انجام دهم، پشتوانه ام در دولت جوانان کشور هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: درباره برجام هم باید بگویم که امروز ما به عنوان یک سند از برجام یاد می‌کنیم که اشکالات عدیده‌ای دارد اما باید آن را رعایت کنیم و دولت ما هم آن را رعایت می‌کند اما متاسفانه طرف مقابل رعایت نمی‌کند.

وی اظهار کرد: بنابراین ما برجام را چکی می‌دانیم که با توجه به روحیه‌ای که ما از این دولت فعلی دیده‌ایم امکان نقد کردنش وجود ندارد اما ما می‌آییم و این چک را نقد می‌کنیم.

رییسی افزود: دولت مستقر برای ماندن، دو راه دارد یک اینکه بگوید کارهایی در دولت اول کرده‌ام و باید در دولت دوم ادامه‌اش دهم و راه دوم در این ماجرا این است که مردم را از رقیب خود بترسانند. اما شما جوانان و خانواده ایثارگران دعا کنید که آنچه رضای خدا و خیر و صلاح مملکت است رخ دهد.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

رای فقط روحانی

آقای احمدی نژاد اولش همین حرف ها زد بعد می خواست تفکیک زن ومرد در پیاده رو ها انجام دهد

برای اینکه دوران سیاه و ظلمانی محمود دوباره تکرار نشه به روحانی رای خواهم داد

رأی من رئیسی

افزودن نظر جدید