ضد و نقیض های مسئولین از گرانی عوارض جاده ای

 با توجه به تایید و تکذیب افزایش نرخ عوارض در جاد‌های کشور از سوی مسئولین نرخ عوارض آزادراه‌های کشور تا ۲۰ درصد گران شد.
ضد و نقیض های مسئولین از گرانی عوارض جاده ای

به گزارش صنعت نویس، عوارض یکی از موضوعاتی است که برای مسافران از اهمیت بالایی برخوردار است که در این میان هر ساله شاهد افزایش نرخ در جاده‌های کشور هستیم.

یکی از جاده‌هایی که در روز‌های اخیر با افزایش نرخ عوارض روبرو بوده جاده مرزآباد که نهایتا ۲۵ کیلومتر است با بالا بردن نرخ عوارض خودرو‌ها در هر دوره برای این مسافت کوتاه منطقی به نظر نمی‌رسد و هر چند دریافت عوارض برای نگهداری جاده‌ها صورت می‌گیرد، ولی افزایش هر ساله آن بدون اطلاع رسانی موجب نارضایتی تردد کنندگان از این جاده‌ها خواهد شد.

همچنین آخرین تغییرات رسمی نرخ عوارض در آزاد راه تهران-شمال که از سوی وزارت راه اعلام شده مربوط به شهریور سال ۹۴ بوده است.

1632994_823.png

علاوه بر افزایش نرخ عوارض برای خودرو‌های سواری، سایر خودرو‌ها از نظیر کامیونت، وانت، اتوبوس، تریلی و ... مشمول این افزایش قیمت شده اند و هر یک حداقل افزایش هزار تومانی را تجربه کرده اند.

در این میان  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز در خصوص افزایش ۲۵ تا ۵۰ درصدی عوارض آزادراه‌ها در سال ۹۷ را تکذیب کرد و گفت: چه کسی گفته عوارض آزادراه‌ها تا این مقدار افزایش داشته است؟

با این وجود مسئولین وزارت راه رقم فعلی دریافت عوارض در آزادراه‌های کشور را منطقی می‌دانند و معتقدند هزینه نگهداری و تعمیر جاده‌ها بالاست و در این راستا افزایش نرخ عوارض در جاده‌های دولتی شورای اقتصاد و در جاده‌های خصوصی توسط شخص وزیر راه و شهرسازی صورت می‌گیرد.

این در حالی است که درست چند روز بعد از اظهارت وزیر راه و تکذیب افزایش نرخ عوارض در جاده‌ها امیر امینی معاون وزیر راه و شهرسازی  با یادآوری این که از نیمه سال ۹۵ و کل سال ۹۶ افزایش قیمت نداشته ایم گفت: پس از ۱۸ ماه میانگین ۲۰ درصد نرخ عوارض آزاد راه‌ها افزایش یافت.

وی درباره نحوه نرخ گذاری بر عوارض آزادراه‌ها نیز گفت: قانونگذار اجازه داده به پیشنهاد سرمایه گذار و با تصویب وزیر راه و شهرسازی در قبال خدماتی که به استفاده کنندگان عرضه می‌شود، نرخ گذاری صورت گیرد.

عوارض در جاده‌های کشور به طور رسمی از اواخر اردیبهشت ماه با اعلام معاون وزیر راه و بی خبری وزیر راه حدود ۲۰ درصد گران شده است.

منبع:میزان

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145