صرافی ها مجاز به خرید ارز از بانک مرکزی شدند

بانک مرکزی به همه صرافی های مجاز اجازه داد با توجه به افزایش مقطعی تقاضا برای ارز در پایان سال میلادی، از امروز (سه شنبه) نسبت به خرید ارز از این بانک از طریق بانک های عامل برای مشتریان خود اقدام کنند.

امکان خرید ارز توسط صرافی های مجاز از بانک های عامل تسویه تجاری و مالی فعالان رسمی و غیررسمی در پایان سال مالی میلادی موجب افزایش مقطعی تقاضا می شود. با توجه به این موضوع، برای پاسخگویی به این تقاضا و تامین ارز مورد نیاز، از امروز همه صرافی های مجاز می توانند از طریق بانک های عامل نسبت به خرید ارز از بانک مرکزی برای مشتریان خود اقدام کنند. بازار ارز روند با ثبات خود را متناسب با عرضه و تقاضای بازار ادامه خواهد داد. بنابراین انتظار می رود مردم به تاکتیک های دلالان و واسطه های نوسانگیر در بازار توجه داشته باشند و در صورت نیاز به اسکناس برای تقاضای واقعی خود به صرافی ها و بانک های عامل مراجعه کنند. این گزارش می افزاید: حجم ذخایر نقدی و موجودی حساب های بانک مرکزی در سطح بسیار مطلوب قرار دارد و این بانک بنا به شرایط و سیاست کلان کشور از منابع ارزی خود استفاده بهینه می کند.

ایرنا

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145