شرکت‌ های سوئیسی بازار ایران را ترک کردند

بعد از اقدام آمریکا در وضع تحریم های جدید علیه ایران و تهدید شرکت های طرف همکاری با ایران به تحریم، شرکت های بزرگ سوئیسی در حال آماده شدن جهت خروج از ایران هستند.
شرکت‌ های سوئیسی بازار ایران را ترک کردند

به گزارش صنعت نویس، چند روزنامه سوئیسی گزارش دادند که شرکت های سوئیسی فعال در ایران از دو هفته پیش انعقاد قراردادهای جدید در ایران را متوقف کرده اند. شریف نظام مافی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس گفت، چند شرکت سوئیسی قرار است شعبات خود در ایران را تعطیل کنند.

اما دقیقا مشخص نیست که شرکت های سوئیسی به خصوص در حوزه های مهندسی، داروسازی و عرضه کالا و خدمات از سیاست جدید آمریکا علیه ایران متاثر خواهند شد. به گفته تحلیلگران، جامعه تجاری سوئیس امیدوار است که تلاش های اتحادیه اروپایی حهت محافظت از شرکت های اروپایی در مقابل تحریم ها، موجب حمایت از آنها شود. بروکسل قصد دارد با توسل به مقررات منع کننده در مقابل تحریم های ضد ایرانی آمریکا ایستادگی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه سوئیس هفته گذشته گفت، یک هیئت سوئیسی قرار است در ماه آینده میلادی به تهران سفر کند و در مورد برداشتن گام های بیشتر جهت تقویت روابط دوجانبه مطابق توافق سال 2016 دو کشور با مقامات ایرانی گفت وگو نماید.

سوئیس از حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دعوت کرده که امسال به این کشور سفر کند، اما هنوز تاریخ دقیقی برای این سفر اعلام نشده است.

میزان صادرات سوئیس به ایران در سال 2015 یعنی زمانی که توافق هسته ای به امضا رسید، با 40 درصد رشد به 530 میلیون دلار رسید.
 

منبع:تسنیم

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145