زیروبم استراتژی جدید بانک مرکزی برای امنیت اطلاعات بانکی

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: بخشنامه جدید بانک مرکزی برای افرادی که خدمات پرداخت را ارائه می‌دهند بستری را فراهم می‌کند که از مسیر یا حالتی استفاده کنند که از لحظه ورود اطلاعات کارت تا لحظه پردازش در بانک، اطلاعات به صورت رمز نگاری شده مخابره شود.
زیروبم استراتژی جدید بانک مرکزی برای امنیت اطلاعات بانکی

به گزارش صنعت نویس، ناصر حکیمی در خصوص جزئیات بخشنامه جدید بانک مرکزی در ارتباط با امنیت مبادلات کارت های بانکی گفت: این امر احتمال شنود و ذخیره سازی غیر مجاز داده‌ها برای سوءاستفاده احتمالی از داده‌های افراد را به حداقل می‌رساند.

حکیمی یکی دیگر ازفواید این بخشنامه را این طور بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌های کاربردی متنوعی برای عملیات پرداخت بر روی تلفن‌های همراه از سوی شرکت‌ها و بانک‌های ارائه دهنده خدمات، توسعه پیدا کرده و با توجه به اینکه سیاست امنیت در این برنامه‌ها بیش از سایر روش‌های پرداخت است، این امکان را فراهم کردیم که برخی از اطلاعات را به صورت شتابی در این برنامه‌های کاربردی انتقال دهیم.

گفتنی است براساس بخشنامه جدید بانک مرکزی ارتقای سطح خدمات برنامه‌های کاربردی پرداخت همراه، امکان استعلام مانده حساب متصل به کارت برای تمام کارت‌های بانک‌ها در مرکز شتاب فراهم می‌شود.

منبع:میزان

افزودن نظر جدید