خبری خوش برای مستأجرها

رونمایی از دو طرح دولت جهت کاهش اجاره بها

موسوی گفت: دولت با اجرای طرح های مسکن استیجاری و مالیات بر خانه های خالی، توانایی ورود به قیمت اجاره و کاهش آن را پیدا می کند.
رونمایی از دو طرح دولت جهت کاهش اجاره بها

به گزارش صنعت نویس، ابوالفضل موسوی بیوکی ،نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق آمار وزارت راه و شهرسازی نسبت به میزان ساخت و ساز در سال 1395، حدود 2.5 میلیون خانه خالی وجود دارد. این وزارت خانه درصدد طراحی سامانه ای است که در شناسایی تمام واحد های مسکونی، ممیزی ومشخصات مربوط و نوع مالکیت مسکن اعم از خالی و اجاره ای بودن آن توانمند باشد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مالیات بر خانه های خالی از کسب درآمد مازاد مالکان جلوگیری کرده و آنها را به اجاره ملک تشویق می کند.

وی اجاره دادن خانه طی مدت یک ماه را از جزئیات طرح مالیات بر خانه های خالی دانست و گفت: این مدت زمان  می تواند با توجه به شرایط  فصلی جابجایی تعیین شود اما در حوزه قیمت گذاری، مجلس امکان ورود و دخالت ندارد چرا که قوه مقننه طبق قانون حق مالکیت، نمی تواند مالک را به اجبار به فروش یا اجاره خانه وادار کند بعبارتی مجلس فقط به صورت کلی قوانین نظارتی وضع می کند.از اینرو  بنگاه های مسکن، مالکان و مستاجران باید در این زمینه باهم به توافق برسند.

موسوی در پایان ازطرح دیگری به نام املاک استیجاری که در دست بررسی است خبر داد و گفت: این طرح به ساخت مسکن اجاره ای توسط اشخاص حقیقی و حمایت های دولتی اشاره داشته و در تامین منابع استیجاره ای آینده تاثیر بسزایی خواهد داشت.دولت با اجرای این طرح توانایی ورود به قیمت اجاره ها را بدست آورده وبا سیاست های تشویقی و تنبیهی قیمت ها را تا حدودی کاهش خواهد داد. امیدواریم با تصویب طرح ها وتنظیم رابطه عرضه و تقاضا شاهد تعدیل قیمت ها باشیم.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145