تکذیب حذف 15میلیون یارانه بگیر

علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی که چندی پیش خبر خوب افزایش حقوق را به بازنشستگان کشوری داده بود، اعلام کرد حقوق این افراد از سال آینده به شکل پلکانی افزایش می یابد. طراحی های لازم برای این امر انجام شده است.

به گزارش صنعت نویس،علی ربیعی شامگاه سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی رفاه و توانمندسازی که در محل اجلاس سران برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره شایعه حذف 15 میلیون نفر از یارانه بگیران گفت: این موضوع شایعه است که در روزهای نزدیک به انتخابات برای بهره برداری های سیاسی مطرح می شود و کوچکترین سندی در دولت بر مبنای چنین موضوعی وجود ندارد.
وی تعداد افرادی که باید تا پایان سال جاری از دریافت یارانه نقدی حذف می شدند را 6 میلیون بر اساس مصوبه مجلس ذکر کرد و گفت: به دلیل اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک اطلاعات کاملی در خصوص وضعیت اقتصادی این افراد دسترسی نداشت ، نصف این تعداد را حذف کرد.
وی گفت، در سال جاری یک میلیون و 100 هزار کودک به تعداد دریافت کنندگان یارانه نقدی کشور اضافه شد.
ربیعی تاکید کرد، با وجود کاهش قیمت نفت، پرداخت یارانه نقدی در دولت یازدهم همچنان ادامه دارد و شایعه حذف 15 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی فقط یک تبلیغ غیر اخلاقی از سوی برخی از افراد است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مسکن اجتماعی گفت: از دیگر اقدام های دولت یازدهم ایجاد مسکن اجتماعی است که وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه وزارت مسکن و شهرسازی این مهم را پیگیری می کنند.
ربیعی یکی دیگر از برنامه های ششم توسعه را پیگیری سیاست های رفاهی از سوی نهادهای مدنی در کشور نظیر دهیاری ها و یا سازمان های غیردولتی ذکر کرد و گفت: طرح خوشه بندی مشاغل از مواردی است که در برنامه ششم توسعه پیگیری خواهد شد.در این طرح مشاغل خرد و کوچک به شکل زنجیره در مناطق روستایی کشور با توجه به قابلیت های اقتصادی و اجتماعی این مناطق تنظیم می شود.
وی ضمن اشاره به توزیع بسته امنیت غذایی از هفته آینده و اینکه در برنامه ششم توسعه این بسته به شکل هدفمندتر توزیع می شود، گفت: به غیر از زدودن فقر غذایی باید در جهت فقر آموزشی اقدام کنیم. هم اکنون 9میلیون نفر در کشور بیسواد مطلق هستند.

منبع:ایرنا

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145