تولید ۵۶.۵ میلیون تن فولاد در ۶ ماهه ابتدایی ۱۴۰۲

بر اساس آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲، ۵۶ میلیون و ۵۰۳ هزار تن از انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده است.

صنعت نويس: به گزارش بازار، از مجموع ۵۶.۵ میلیون تن تولید فولاد کشور در انواع مقاطع و شمش فولاد، محصولات فولادی و آهن اسفنجی در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲، حدود ۵۰ میلیون تن صرف مصارف داخلی و بقیه صادر شده است.

بر این اساس، مصرف ظاهری فولاد کشور برای همه اقلام جز شمش فولاد (فولاد میانی) در این مدت در مقایسه با شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ رشد ۰.۳ تا ۲.۷۸ درصدی داشته است؛ اما مصرف شمش فولاد ۵.۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کمتر شده است.

همچنین در شش ماهه امسال شش میلیون و ۳۵۷ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده که پنج میلیون و ۹۳ هزار تن آن در داخل مصرف شده است.

در این مدت، تولید محصولات فولادی ۱۱ میلیون و ۱۱۲ هزار تن ثبت شده که حدود ۱.۵ میلیون تن آن صادر و ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار تن آن در داخل مصرف شده است. مصرف این مقاطع در مقایسه با سال گذشته که ۹ میلیون و ۷۶۳ هزار تن بوده، ۴.۹ درصد بیشتر شده است.

مصرف آهن اسفنجی در شش ماهه ابتدایی امسال ۲.۷۸ درصد رشد کرده و از ۱۷ میلیون و ۴۹۶ هزار تن به ۱۷ میلیون و ۹۸۳ هزار تن رسیده است. در شش ماهه ۱۴۰۲ حدود ۱۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تن آهن اسفنجی در کشور تولید شده که از این میزان، ۸۷۴ هزار تن صادر شده است.

بر اساس آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، در این مدت ۱۵ میلیون و ۴۲۲ هزار تن شمش فولادی تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۵.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین از این میزان شمش فولاد تولیدی، ۱۱ میلیون و ۷۳۳ هزار تن به مصارف داخلی اختصاص یافته و حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن آن صادر شده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید