تهدید خاموشی از سر کشور برداشته شد

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به وضعیت برق تابستان امسال هیچ گونه خاموشی گسترده و با برنامه ای در هیچ نقطه ای از کشور نخواهیم داشت.
تهدید خاموشی از سر کشور برداشته شد

به گزارش صنعت نویس، همایون حائری در اهواز اظهار داشت : مردم و مسئولان برای صرفه جویی در مصرف برق بسیار کمک کرده اند و با همکاری که مردم خواهند داشت این مهم در آینده هم کنترل خواهد شد.

وی افزود: وضعیت برق کشور با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته با وجود گرم شدن هوا تا به حال خوب بوده است.

معاون وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از چند طرح و پروژه در سفر به خوزستان ادامه داد: ترانس پنجم پست اهواز با ظرفیت 315 مگاولت آمپر احداث شده که در شرایط فعلی می تواند به پایداری برق در خوزستان کمک کند.

حائری اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارشهای دریافتی تعمیرات نیروگاه های استان خوزستان انجام شده است و به خوبی وارد مدار شده اند و آماده تامین برق هستند.

وی با اشاره به برنامه وزارت نیرو در حوزه انرژی های نو برای افزایش 2 برابری ظرفیت آنها افزود: در پایان سال 95 این ظرفیت حدود 250مگاوات بود که در  پایان سال 96 به بیش از 500 مگاوات رسید و امیدواریم این رشد 2 برابری سالانه به خوبی انجام شود.

استان خوزستان در حال حاضر دارای 6 نیروگاه و 160 ایستگاه انتقال و فوق توزیع برق است.

 

منبع:ایرنا

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145