تلاطم شدید در بازار خودروهای خارجی با افزایش نرخ ارز

تا پیش از این به دلیل بسته بودن سایت ثبت سفارش بازار راکد بود اما با باز شدن سایت و افزایش قیمت ارز دوباره بازار به کما رفت این در حالی است که موعد بازپرداخت تعهد فروشندگان دارد سر می‌رسد و مصرف کنندگان خرید نمی‌کنند.
تلاطم شدید در بازار خودروهای خارجی با افزایش نرخ ارز

به گزارش صنعت نویس، افزایش قیمت ارز بیشترین تاثیر خود را در بخش خودروهای وارداتی گذاشته زیرا این افزایش قیمت همزمان با اعلام تعرفه‌های جدید واردات بود.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان اتوموبیل و نمایشگاه داران در خصوص آخرین وضعیت بازار گفت: متاسفانه بازار خودروهای خارجی از چند ماه پیش به سبب بسته بودن سایت ثبت سفارش راکد شده بود و شاهد افزایش قیمت حبابی بودیم و قیمت خودرو‌ها بدون حساب و کتاب افزایش پیدا می‌کرد.

وی ادامه داد: سرانجام پس از ۶ ماه که اجازه ثبت سفارش خودرو داده شد و بازار به سمت قیمت واقعی می‌رفت ناگهان قیمت ارز بالا رفت و دوباره قیمت‌های عجیب و غریب در بازار شنیده می‌شود نتیجه این قیمت‌ها این است که این وسط به دلیل اینکه مصرف کننده خرید نمی‌کند فروشندگان متضرر می‌شوند در حالی که موعد بازپرداخت تعهد آن‌ها دارد سر می‌رسد.

قیمت خودروهای خارجی تا صبح امروز به شرح زیر است

نوع خودرو
قبل از افزایش قیمت دلار
بعد از افزایش قیمت دلار

سورنتو
249 میلیون تومان
275 میلیون تومان

مزدا 3
118 میلیون تومان
121 میلیون تومان

هیوندای توسان
208 میلیون تومان
234 میلیون تومان

سوناتا
194 میلیون تومان
227 میلیون تومان

سانتافه
241 میلیون تومان
262 میلیون تومان

تلیسمان رنو
210 میلیون تومان
249 میلیون تومان

منبع:ایلنا

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145