تاثیر مثبت پیش‌فروش سکه در بازار

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران گفت‌: از روز گذشته قیمت سکه به‌دلیل پاسخگویی به نیاز بازار کاهش ۵۰ الی ۶۰ هزار تومانی داشته که این کاهش در کنار افزایش قیمت جهانی طلا در بازار‌های بین‌المللی بوده است.
تاثیر مثبت پیش‌فروش سکه در بازار

به گزارش صنعت نویس، محمد کشتی‌آرای در خصوص شرایط بازار طلا و سکه گفت: در یک هفته گذشته یعنی پس از اعلام نرخ ثابت برای قیمت دلار توسط بانک مرکزی متقاضی خرید سکه کمافی‌السابق وجود دارد و بانک مرکزی برای ساماندهی آن‌ها رو به پیش‌فروش سکه گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه داد و ستد طلا و سکه در این روزها در بازار متوقف شده بیان کرد: این تعطیلی باعث شده استقبال متقاضیان از ثبت‌نام خرید سکه در بانک مرکزی به سطح چشمگیری افزایش یابد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران اعلام کرد: در هفته گذشته نوسان قیمتی انس جهانی طلا را به دلیل شرایط سایر کشورها داشته‌ایم تا جایی که هر انس به هزار و ۳۴۵ دلار یا حتی هزار و ۳۵۰ دلار افزایش داشته است.

کشتی‌ارای خاطرنشان کرد: از روز گذشته قیمت سکه به دلیل پاسخگویی به نیاز بازار کاهش ۵۰ الی ۶۰ هزار تومانی داشته که این کاهش در کنار افزایش قیمت جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه به نیاز بازار پاسخ داده می‌شود، اعلام کرد: تحت این شرایط همچنان شاهد حباب قیمتی برای طلا و سکه هستیم که میزان آن به صورت مشخص قابل محاسبه نیست، ولی وجود آن در بازار احساس می‌شود.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران با مثبت‌ارزیابی کردن پیش‌فروش طلا و سکه در بازار گفت: اگر این اتفاق نمی‌افتاد شرایط حال حاضر مشخص نبود و کاهش قیمت ۶۰ هزار تومانی در بازار اتفاق نمی‌افتاد.

زیرا بخشی از مردم دارایی سرمایه‌ای و نقدینگی خود را با تبدیل کردن به طلا و سکه نگهداری می‌کنند و چون ارز با محدودیت روبروست طبیعتا این تقاضا بر بازار طلا و سکه وارد می‌شود.

کشتی‌آرای با اشاره به اینکه التهابات و هیجانات بازار طلا و سکه فروکش کرده، عنوان کرد: این آرامش در بازار مشاهده می‌شود و با نزدیک شدن به آستانه ماه مبارک رمضان به صورت طبیعی بر شدت کاهش خرید و فروش طلا و سکه افزوده می‌شود.

وی در توضیح پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری از سوداگری در بازار طلا و سکه با وجود محدودیت‌هایی در بازار ارز گفت: در این زمینه پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته و به همین خاطر است که در روزهای ابتدایی تصمیم‌گیری برای یکسان‌ُسازی نرخ ارز، پیش‌فروش سکه در قالب یک مجموعه کامل پیش‌بینی شد که مسلما به دنبال آن تقاضای بازار را مدیریت کرد.

منبع: میزان

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145