بازار ارز و سکه از تب و تاب افتاد

تابلو اعلان قیمت‌ صرافی ها رسما خاموش شد!

بازار ارز و سکه درحالی خلوت شده و از تب و تاب افتاده که تقریبا همه صرافی‌ها تابلو اعلان قیمت‌هایشان را خاموش کرده‌اند و هیچ نوع ارز و سکه‌ای نه قیمت‌گذاری می‌کنند و نه می‌فروشند.
 تابلو اعلان قیمت‌ صرافی ها رسما خاموش شد!

به گزارش صنعت نویس، حدود ۱۰ روز پس از اجرای سیاست جدید دولت و بانک مرکزی در مورد نرخ ارز و تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومانی برای دلار، بازار ارز از تب و تاب افتاده است؛ چراکه بر اساس آنچه بانک مرکزی چندی پیش اعلام کرده " خرید و فروش اسکناس ارزی توسط صرافی‌ها ممنوع شده است و آنها نمی‌توانند در این مورد اقدام کنند، چراکه بانک‌ها ملزم به خرید و فروش اسکناس شده‌اند".

مشاهدات میدانی از صرافی‌های خیابان فردوسی و چهارراه استانبول که یکی از مراکز اصلی خرید و فروش ارز در پایتخت است، نشان می‌دهد عملا صرافی‌ها به حالت نیمه تعطیل درآمده‌اند. ‌برخی در مغازه‌هایشان را بسته‌اند و چراغ‌ها را خاموش کرده‌اند. برخی هم که باز هستند خرید و فروشی انجام نمی‌دهند. برخی صرافی‌ها هم از سوی مراجع قضایی پلمب شده‌اند.

از سوی دیگر همه صرافی‌ها تابلو اعلان قیمت‌هایشان را خاموش کرده‌اند و پشت شیشه مغازه‌شان برگه‌ای را با این عنوان زده‌اند که " تا اطلاع ثانوی به دستور بانک مرکزی خرید و فروش ارز نداریم" , به غیر از ارز، از خرید و فروش سکه‌ هم امتناع می‌کنند.

هرج‌ومرج در بازار پیش‌فروش سکه

درحالی بانک مرکزی فعلاً بنای توقف طرح پیش فروش سکه را ندارد که از شهرهای مختلف خبر رسیده که تعدادی از شعب بانک ملی، از توقف این طرح به مردم خبر داده اند.

بعد از اعلام خبر توقف پیش فروش سکه با سررسید یک ماهه در شعب بانک ملی از شهرهای مختلف خبر رسید که تعدادی از شعب این موضوع را بهانه ای برای پایان ثبت نام پیش فروش سکه اعلام کرده اند.

همچنین بنا بر گزارش یکی از شهروندان شمال کشور، در شعبه این شهر دیگر پیش فروش سکه انجام نمی شود و اینطرح به اتمام رسیده است.

شهروندان تهرانی هم البته همزمان با توقف پیش فروش یک ماهه سکه، در شعب با مشکلاتی برای ثبت نام همراه شده اند. تعدادی از شعب می گفتند پیش فروش سه ماهه نیز با ابهام همراه است و فعلاً ثبت نام نمی کنیم!

اما بانک مرکزی اعلام کرده که فقط طرح پیش فروش یک ماهه متوقف شده و سایر طرح ها در این طرح کماکان ادامه دارند. مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی در همین ارتباط گفت: با توجه به استقبالی که از پیش‌فروش با موعد یک ماهه شده است و محدودیت های خطوط تولید سکه طلا در ضرابخانه، پیش فروش با سررسید یکماهه متوقف شد.

منبع:آخرین خبر

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145