اولویت همسان سازی حقوق با کدام بازنشستگان است؟

مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اولویت همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 با بازنشستگانی است که حقوق آن‌ها زیر 2 میلیون تومان است.
اولویت همسان سازی حقوق با کدام بازنشستگان است؟

به گزارش صنعت نویس، اولویت همسان سازی با حقوق های زیر 2 میلیون تومان استاکبر شیرمحمدی مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: سال گذشته مسئله همسان سازی حقوق بازنشستگانی که حقوق آن ها تا سقف 2 میلیون تومان است مطرح و تا حدودی هم اجرایی شد و مقرر شده است تا این افزایش به مرور در طول برنامه ششم توسعه نهایی شود.

شیرمحمدی افزود: نزدیک به 90 درصد بازنشستگان صندوق بازنشستگی حقوقی کمتر از 2 میلیون تومان دریافت می‌کنند، به همین دلیل اگر قرار بر افزایش حقوق در بخش همسان سازی حقوق بازنشستگان باشد، اولویت با این بازنشستگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: در سال 96، دو هزار و 200 میلیارد تومان بودجه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد و حقوق بازنشستگانی که زیر 2 میلیون و 100 هزار بود، در اولویت افزایش قرار داشت.

مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: به پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97، مبلغ 1000 میلیارد تومان به عنوان بار مالی پیش بینی شده است، اما تعیین این مبلغ هنوز نهایی نشده است.

شیرمحمدی خاطرنشان کرد: علاوه بر افزایش حقوق که همه ساله هم برای بازنشستگان و هم وظیفه بگیران درنظر گرفته می شود، مبلغی نیز برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تعیین می شود که البته همانطور که گفته شد مبلغ دقیق آن هنوز مشخص نیست.

وی اضافه کرد: پس از تصویب بودجه نهایی، مبلغی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص می یابد اعلام خواهد شد و به مرور حقوق بازنشستگان کشوری با اولویتی که مطرح شد، افزایش خواهد یافت.

مدیر کل فنی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: صندوق بازنشستگی کشوری در صدد است تا حقوق بازنشستگانی که در سنوات قبل یعنی به عنوان مثال از سال 86 یا قبل و همچنین پس از آن بازنشسته شده اند را به صورت مرحله ای و به مرور افزایش دهد و شکاف آن را با حقوق بازنشستگان جدید، برطرف کند و این مسئله جزء موارد برنامه ششم توسعه است.

شیرمحمدی تاکید کرد: برای یکسان سازی حقوق سایر بازنشستگان بودجه ای در حدود 14 هزار میلیارد تومان نیاز است و تامین این مبلغ برای دولت، به صورت یکباره مقدور نیست، به همین دلیل مسئله همسان سازی حقوق بازنشستگان به تدریج صورت می گیرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145