ارمنستان سکوی رشد صادرات ایران

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان از رشد صادرات ایران به این کشور خبر داد و گفت: مجموعه مبادلات دو کشور به میزان ۱۰٫۳ درصد رشد داشته است.
ارمنستان سکوی رشد صادرات ایران

به گزارش صنعت نویس، هامایاک آوادیس یانس رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان گفت: مجموع مبادلات ۱۲ ماهه سال ۲۰۱۷ دو کشور ۲۶۳٫۵ میلیون دلار است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته در حدود ۱۰٫۳ درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که سهم صادرات ایران ۱۷۹٫۳ میلیون دلار بوده افزود: صادرات کشور ما به ارمنستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹٫۳ درصد افزایش یافته است، به عبارتی تجارت میان دو کشور امسال روند رو به رشد داشته و تراز تجاری به میزان ۹۵ میلیون دلار مثبت است.

یانس با اشاره به این که صادرات کشور ما به ارمنستان در دو سال اخیر الگوی تقریبا مشابهی دارد گفت: مجموع صادرات کشورمان به ارمنستان امسال به لحاظ ارزشی بیش از سال گذشته است.

به گفته رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، با فعال‌تر شدن اتاق بازرگانی مشترک و اتحادیه تجار ایرانی در ارمنستان و با توجه به تسریع در دستیابی به موافقتنامه ترجیحی با اتحادیه اقتصادی اورآسیا و تحقق طرح‌های خدمات فنی و مهندسی از سوی شرکتهای ایرانی در ارمنستان انتظار می‌رود در آینده شاهد تقویت و رشد هر چه بیشتر روابط اقتصادی و بازرگانی میان دو کشور باشیم.

منبع: صداوسیما

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145