مشکلات صادرات سیمان به عراق

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات صادرات سیمان به عراق از تولیدکنندگان، صادرکنندگان و فعالان صنعت سیمان خواست تا با بازاریابی هدفمند و تولید مشترک، بازارهای جدیدی برای صادرات محصولات خود بیابند.
مشکلات صادرات سیمان به عراق

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ولی‌ا... افخمی‌راد با بیان این مطلب گفت: در عراق وضع مقررات ضددامپینگ، راه‌اندازی کارخانجات سیمان، ناامنی و تاثیر آن بر توقف پروژه‌های عمرانی و همچنین کاهش درآمد دولت از فروش نفت عواملی بوده که صادرات سیمان ایران به این کشور همسایه را تحت تاثیر قرار داده بنابراین از صادرکنندگان می‌خواهیم به بازارهای جدیدی برای محصولات خود بیاندیشند.

وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های صادراتی وعده داد که به زودی با تخصیص بسته‌های جدید یارانه‌های حمل‌ونقل، دسترسی به بازارهای آسیای جنوب غربی و شرق و شمال آفریقا تسهیل و زمینه رقابت بیش از گذشته فراهم شود. 

افخمی‌راد در پایان با تاکید بر لزوم برنامه‌‌ریزی بلندمدت برای موفقیت در صادرات افزود: تولیدکنندگان و انجمن‌های مرتبط با تولید و صادرات سیمان ضمن تلاش و برنامه‌ریزی بلندمدت برای ماندگاری در بازارهای هدف و رعایت اخلاق حرفه‌ای تجارت، باید صادرات محصولات نهایی، تعمیق پیوندهای اقتصادی، سرمایه‌گذاری مشترک برای احداث واحدهای آسیایی کلینکر و بهره‌برداری از معادن کشورهای هدف را مد نظر قرار دهند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید