قطع برق، آب و گاز محدوده حادثه

استاندار تهران آخرین وضعیت امدادرسانی در حادثه پلاسکو را اعلام کرد.

به گزارش صنعت نویس به نقل از ایسنا، هاشمی استاندار تهران در این باره گفت:  ملکی سخنگوی آتشنشانی به عنوان سخنگوی ستاد بحران حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو انتخاب شد تا آخرین اطلاعات و اخبار توسط وی اعلام شود.

وی با حضور در محل حادثه وقوع آتش سوزی ساختمان پلاسکو اظهار کرد: حادثه تلخ و دلخراشی بود. از همه دستگاه‌های امدادی، پشتیبانی و درمانی تشکر می‌کنم که حضور قوی‌ داشتند.

هاشمی اظهار کرد: از چند جبهه وارد ساختمان شدند تا تعیین سرنوشت افرادی که زیر آوار گیر کرده‌اند به سرعت مشخص شود. امیدواریم هر چه سریعتر نیروها بتوانند وارد ساختمان شده تا تکلیف 25 تا 30 نفری که زیر آوار مانده‌اند تایید شود.

استاندار تهران گفت: 27 نفر مصدوم به بیمارستان منتقل شدند که 17 نفر آنها ترخیص شده‌اند. بحث عملیات امدادی هماهنگی خوبی دارد.

هاشمی اظهار کرد: طبق تصمیمات ستاد بحران حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو آقای ملکی مرجع رسمی برای استناد اخبار و آمار هستند. در این وضعیت برخی سایت‌ها و رسانه‌ها اخبار غیر واقعی منتشر می‌کنند که قابل استناد نیست. آمار واقعی و قطعی آماری است که آقای ملکی به عنوان سخنگوی ستاد بحران منتشر می‌کند.

استاندار تهران در مورد روند آواربرداری اظهار کرد: ممکن است روند آواربرداری طولانی بشود اما آنچه مهم است این است که باید مسیر برای تعیین سرنوشت کسانی که زیر آوار مانده‌اند باز شود. در حال حاضر از مسیرهای شمال،‌ غرب و شرق برای باز کردن مسیر عملیات آغاز شده است.

هاشمی همچنین اظهار کرد: آب و گاز اطراف ساختمان به منظور انجام عملیات قطع شده و برق به طور محدود قطع شده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید