جزئیات ترمیم حقوق کارمندان آموزش و پرورش

معاونت برنامه‌‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را ابلاغ کرد.

به گزارش صنعت نویس، وزارت آموزش و پرورش بخشنامه ترمیم حقوق کارکنان را ابلاغ کرد؛ بر این اساس تمام معلمان طرح مهرآفرین تحت شمول قانون رتبه‌بندی معلمان بدون برگزاری آزمون مجدد قرار می‌گیرند.

معاونت برنامه‌‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:

۱. به موجب بند یک قانون مذکور ۳ هزار امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری با عنوان "ترمیم حقوق" به صورت ثابت در احکام کارگزینی درج می‌شود. مبلغ ناشی از اعمال این افزایش مشمول کسور بازنشستگی می‌شود.

۲.کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد تمام گروه‌های مختلف حقوق بگیر به ترتیب ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.
۳. افزایش‌های فوق‌الذکر از مابه‌التفاوت جزء یک بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، ۵۶۰۰۰۰۰۰ ریال کسر نمی‌شود.

۴. امتیاز مذکور برای افرادی که پس از تصویب این قانون به‌کارگیری می‌شوند، اعمال می‌شود.

۵. براساس بند ۹ قانون، تمام معلمان طرح مهرآفرین تحت شمول قانون رتبه‌بندی معلمان بدون برگزاری آزمون مجدد قرار می‌گیرند.

۶. افزایش‌های مذکور علاوه بر افزایش‌های حقوق و دستمزد ناشی از تبصره ۱۲ ماده واحده بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور از تاریخ اول مهر ۱۴۰۱ اعمال می‌شود.

۷. به استناد تبصره بند یک قانون علاوه بر افزایش‌های ذکر شده در بند یک حداکثر ۱۵ درصد به عنوان فوق‌العاده جهش علمی بر مبنای عملکرد به حقوق و مزایای مستمر اعضای هیئت‌های علمی غیر بالینی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم و سایر دستگاه‌های اجرایی اضافه می‌شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید