دعوت پژو از ایران خودرو برای پروژه الجزایر

قائم مقام مدیرعامل پژو گفت: تامین کنندگان منتخب ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو)، در حلقه تامین کنندگان پژو قرار گرفته اند و می توانند در پروژه تولید ۷۰ هزار دستگاه خودرو در شهر اوران کشور الجزایر با ما همکاری کنند.
دعوت پژو از ایران خودرو برای پروژه الجزایر

به گزارش صنعت نویس، یانیک بزارد در نشست سازندگان مدیران پژو و ایکاپ و نمایندگان تامین کنندگان برگزیده پروژه ایکاپ، اظهار کرد: ایران کشوری رقابتی از نظر انرژی و نیروی انسانی است و از این رو تمامی استانداردهای کیفی خود را در این کشور اعمال خواهیم کرد.

بزارد با تاکید بر این که سابقه همکاری این شرکت با گروه صنعتی ایران خودرو طولانی بوده است، خاطرنشان کرد: ما به تمامی آنچه وعده داده ایم، تاکنون عمل کرده و این راه را ادامه خواهیم داد.

وی تولید در ایران و صادرات قطعات به الجزایر را یکی از گزینه های پیش روی سازندگان ایرانی عنوان کرد و گفت: گزینه دوم ایجاد خط تولید در این کشور است که در هر دو صورت به عنوان عضوی از پژو وارد این پروژه خواهند شد.

قائم مقام مدیرعامل پژو در حوزه خرید، آشنایی با شرکت های جدید و تامین قطعات مورد نیاز بازارهای اروپایی را از جمله فواید حضور سازندگان در پروژه الجزایر برشمرد.

طبق اعلام ایران خودرو، مدیرعامل ایکاپ در این نشست با اشاره به این که این همکاری مشترک تمامی زنجیره ارزش را پوشش می دهد و برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده است، اظهار کرد: راهبرد ایکاپ ارائه بهترین کیفیت، قیمت و تحویل بموقع به مشتری است و در کنار آن، توسعه صنعت خودرو ایران برای ما اهمیتی بسیار دارد.

معتمد با اشاره به تولید نخستین دستگاه پژو ۳۰۱ اضافه کرد: میزان داخلی سازی خودرو تولید شده بیش از ۴۵ درصد است این در حالی است که تصور ما از توان خودمان ابتدا کمتر از این میزان در این مدت کوتاه بود اما با توجه به توان مهندسی بالا برنامه ریزی افزایش ساخت داخل این خودرو به ۸۵ درصد در حال انجام است.

وی در ادامه داخلی سازی را نیازمند رابطه قوی میان سازندگان داخلی و خارجی دانست و از برنامه ایکاپ برای ساخت کارخانه های جدید برای ارتقاء ظرفیت در آینده خبر داد.

آرنو پرارد، معاون فرانسوی خرید شرکت ایکاپ نیز در این نشست گفت: تامین کنندگان منتخبی که در این نشست حضور دارند، از این پس بازیگران کلیدی ما برای موفقیت هستند و نباید فراموش کنند که از این نقطه به بعد وارد فاز مهمی از پروژه شده ایم.

پرارد همخوانی با استانداردهای پژو، حفظ کیفیت، دقت بالا، شفافیت، قدرت پیش‌بینی، عکس العمل به موقع برای حل مشکلات و کنترل قیمت را به عنوان معیارهای هفتگانه ایکاپ برشمرد و افزود: مجموعه این موارد در نهایت رقابت پذیری و افزایش توان صادراتی محصولات را برای ما در پی دارد و از این رو، اهمیت بسیاری برای آنها قائل هستیم بگونه ای که هر گونه کوتاهی می تواند موجب توقف پروژه شود.

استفاده از تامین کنندگان ایرانی برای زنجیره جهانی پژو در جلسات سطوح بالا مورد تاکید و توافق مدیران ارشد ایران خودرو و PSA (گروه پژو سیتروئن) قرار گرفته بود.

منبع:ایسنا

افزودن نظر جدید