چین"مادر بمب‌ ها" ساخت

ايسنا : شرکت دولتی صنایع نظامی چین NORINCO برای نخستین بار عکس‌های نوع چینی"مادر همه بمب‌ها" و آزمایشات آنرا به معرض نمایش گذاشت.

"گلوبال تایمز" گزارش داد، این بمب از لحاظ قدرت و نیروی تخریبی فقط از بمب هسته‌ای ضعیف تر است. گلوبال تایمز، این بمب از یک بمب افکن H-۶K پرتاب شد و انفجار عظیمی رخ داده است. محل آزمایشات ذکر نشده است. وزن مادر چینی همه بمب ها چندین تن است و بمب افکن به این خاطر هر بار فقط یک عدد از این بمب‌ها را می تواند حمل کند. به عقیده تحلیل گران طول بمب چینی ۶ ـ ۵ متر است. کارشناسان می‌گویند که به احتمال زیاد بمب چینی کوچک تر از بمب آمریکایی ساخته شده تا بمب افکن H-۶K بتواند آنرا حمل کند. بنا بر گزارش اسپوتنیک، کارشناسان احتمال می‌دهند این بمب گرما فشاری باشد. سلاح عظیم انفجار هوایی جی‌بی‌یو-۴۳/بی (GBU-۴۳/B Massive Ordnance Air Blast) معروف به مادر همه بمب‌ها (MOAB)، بمب قدرتمندی است که توسط ارتش آمریکا ساخته شد و در سال ۲۰۰۳ آزمایش شد. در زمان ساخت، این بمب به عنوان قوی‌ترین بمب غیر هسته‌ای که تا به آن زمان ساخته شده‌ بود، معروف شده‌ بود. آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۷ پس از حمله با این بمب به مواضع داعش در افغانستان، عکس‌ها و تصاویر مربوط به استفاده از این بمب را منتشر کردند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145