چرا میمون‌ها حرف نمی زنند؟

تحقیقات جدید محققان دانشگاه وین نشان داده که میمون‌ها از مجرای صوتی با قابلیت بیان مشابه انسان برخوردارند اما مدار مغزی لازم برای سخن گفتن را ندارند.

به گزارش ایسنا، در قلمرو حیوانات، نخستی‌ها از خصوصیت‌ها و ویژگی‌های بسیار مشابهی با انسان برخوردارند. برای مثال میمون‌ها می‌توانند از ابزارهای سنگی استفاده کرده و یاد بگیرند مانند انسان از پول استفاده کنند.

جدیدترین یافته‌های دانشمندان با استفاده از تصاویر پرتوی ایکس از میمون‌های رزوس در زمان غذا خوردن، ادا درآوردن و صدا درآوردن به ساخت مدل‌های رایانه‌ای و پارامترهایی پرداختند که درک بهتری از پتانسیل مجرای صوتی این موجود ارائه می‌کنند.

این مدل‌های رایانه‌ای نشان داد که اگر نخستی‌ها قادر به گفتن جمله‌ای مانند "تولدت مبارک" باشند، به چه شکل خواهد بود. نتایج نشان داد که مجرای صوتی میمون‌ها قادر به تولید صدها و یا حتی هزاران واژه است.

این یافته‌ها به رد باور قدیمی در مورد ناتوانی میمون‌ها به دلیل فقدان مجرای صوتی مناسب پرداخته است. در گذشته محققان از لاشه حیوانات مرده برای بررسی قابلیت مجرای صوتی حیوانات استفاده می‌کردند. اما تحقیق جدید به بررسی میمون‌های رزوس زنده پرداخته است.

این یافته‌ها در مجله Science Advances منتشر شده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145