ویروس نیپاه جان کودک هندی را گرفت

یک وزیر بهداشت ایالتی هند اعلام کرد: تمامی ۲۵۱ نفری که در تماس احتمالی با یک پسربچه قربانی ویروس "نیپاه" در این کشور بوده‌اند از نزدیک تحت نظر قرار گرفته‌اند و گزارش‌ها حاکیست که ۵۴ تن از آنها جزو افرادی هستند که احتمال آلوده بودنشان به مراتب بیشتر است.

به گزارش صنعت نویس، "وینا جورج" وزیر بهداشت ایالت "کرالای شمالی" دراین‌باره خاطر نشان کرد: امروز (سه شنبه) تست ابتلای به ویروس نیپاه برای هشت تن از افراد در تماس نزدیک با این پسربچه ۱۲ ساله که روز یکشنبه بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده بود، منفی شده است.

این دومین بار است که منطقه "کوژیکود" در این ایالت در سه سال اخیر موردی از ابتلا به ویروس نیپاه را گزارش کرده و این درحالیست که در سال ۲۰۱۸ میلادی این ویروس جان ۱۷ تن را در این منطقه گرفته است.

دولت هند همچنین واکسیناسیون کووید ۱۹ را در منطقه کوژیکود و حومه آن با توجه به تهدید جدید یعنی ویروس نیپاه متوقف کرده است.

گزارش‌ها حاکیست، تلاش ها برای یافتن منبع این ویروس همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، کارشناسان سلامت بخشی از یک میوه رامبوتان (مژکی) نیمه خورده را که احتمال می رود منشا ویروس باشد از خانه این کودک پیدا و همچنین یک زیستگاه خفاش میوه ای را نیز در نزدیکی خانه این پسربچه شناسایی کرده اند. به گفته آنها خفاش های میوه، ناقل و منشا اصلی این ویروس محسوب می شوند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید