وعده جدید طالبان درباره زنان

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان در جریان کنفرانس خبری خود اعلام کرد که طالبان قصد دارد در آینده، دولتی با حضور وزرای زن را در این کشور تشکیل دهد.

به گزارش اسپوتنیک، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان در جریان کنفرانس خبری خود اعلام کرد که طالبان قصد دارد در آینده، دولتی با حضور وزرای زن را در این کشور تشکیل دهد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی طالبان گفت: (این) دولت موقت است. ما سمت‌هایی را بر اساس قانون شریعت به زنانتخصیص خواهیم داد. این اول راه است، آنها می‌توانند بخشی از دولت باشند و این برای مرحله دوم است.

لازم به ذکر است، امروز شهروندان کابل در منطقه «دشت برچی» تجمعی اعتراضی تشکیل داده و خواستار تضمین مشارکت زنان در دولت افغانستان شدند.

همزمان، تعدادی از زنان طرفدار طالبان نیز در قندوز به خیابان‌ها آمده و از دولت موقت طالبان در این کشور حمایت کردند.

روز گذشته و پس از گذشت بیش از ۲۰ روز از تسلط طالبان بر کابل، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در نشست خبری اعضای کابینه دولت جدید افغانستان را اعلام کرد.

به گفته مجاهد، «ملاهبت‌الله آخوندزاده» همچنان به عنوان رهبر باقی می‌ماند و اسم رسمی دولت جدید، امارت اسلامی افغانستان خواهد بود.

اعلام تشکیل کابینه از سوی گروه طالبان در افغانستان با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده و بسیاری از رهبران کشورها از طالبان خواسته‌اند تا در دولت آینده افغانستان همه گروه‌ها و اقوام این کشور حضور داشته باشند.
منبع:مهر

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید