وضعیت دختر پوتین بعد از زدن واکسن کرونا

رئیس جمهوری روسیه امروز از واکسیناسیون یکی از دخترانش در برابر ویروس کرونا خبر داد و گفت که دمای بدن دخترش پس از دو بار تزریق اندکی افزایش یافته اما باز به حالت طبیعی برگشته و حال او کاملاً خوب است.

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز، سه شنبه در نشستی با اعضای کابینه وزراء اعلام کرد که یکی از دختران وی واکسن ساخت این کشور علیه ویروس کرونا را تجربه کرده است.

پوتین توضیح داد: پس از اولین تزریق واکسن، دمای بدن او به ۳۸ درجه افزایش یافت، روز بعد از آن، دماسنج کمی بیش از ۳۷ درجه را نشان داد. پس از تزریق دوم، درجه حرارت بدن وی باز کمی افزایش یافت، ولی پس از آن همه چیز به حالت عادی بازگشت و او الان احساس خوبی دارد و آنتی‌بادی‌های ویروس کرونا در بدنش زیاد شده است».

رئیس جمهوری روسیه در این نشست همچنین از ثبت نخستین واکسن جهان در برابر ویروس کرونا در این کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تولید انبوه دارو در آینده نزدیک آغاز شود.

پوتین همچنین تأکید کرد که واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در روسیه باید به صورت داوطلبانه انجام شود.

پیش از این، "الگ گریدنی‌یف" معاون وزیر بهداشت روسیه اعلام کرده بود که روسیه به نخستین کشور جهان تبدیل خواهد شد که واکسن علیه عفونت ویروس کرونا را ثبت می‌کند. به گفته وی، واکسنی که توسط مرکز تحقیقات ملی "گامالی" تولید شده، در تاریخ ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد ماه) ثبت خواهد شد.
تسنیم

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید