ناکامی برند لوکس فرانسوی در بازار ایران و جهان

واردات سیتروئن دی اس متوقف می شود؟

دی اس (DS) برند لوکس سیتروئن در شرایطی از حدود دو سال پیش راهی بازار ایران شده که گویا این روزها اوضاع فروش مناسبی نداشته و روند استقبال از آن نزولی شده است.
واردات سیتروئن دی اس متوقف می شود؟

به گزارش خبرنگار صنعت نویس،هرچند در اوایل ورود این برند لوکس، مشتریان ایرانی طبق عادت همیشگی (استقبال گرم از تازه واردهای بازار خودرو) از دی اس نیز استقبال کردند، با این حال رفته رفته از حجم تقاضا کاسته و بازار این محصول رو به کسادی رفت.
با ورود دی اس، ایرانی ها گمان می کردند می توانند با خرید این محصول پر زرق و برق، حس سواری گرفتن از ب ام دبلیو و آئودی و سایر لوکس های گران قیمت بازار خودرو را تجربه کنند، اما زمان نشان داد دی اس نیز هرچه باشد، بالاخره یک فرانسوی است و تنها ظاهر و بزک آن با پژو و سیتروئن تفاوت دارد و اصل شان یکی است.
هرچند البته در لوکس بودن دی اس تردیدی نیست، اما مشتریان ایرانی رفته رفته این پرسش برایشان پیش آمده که آیا واقعا صرف این همه پول (حداقل 200 میلیون تومان) برای خرید این خودرو ارزش دارد؟ آن هم با وجود این همه مدل متنوع در بازار؟
نزولی شدن استقبال از دی اس اما تنها مختص بازار ایران نبوده و آمارها نشان می دهند این برند لوکس سیتروئن در دیگر بازارها از جمله اروپا و چین هم افت فروش قابل توجهی را تجربه کرده است. بر این اساس، دی ‌اس با فروش تنها 27 هزار و 866 دستگاه انواع محصول در نیمه نخست سال 2017، نسبت به نیمه نخست 2016 افتی 3/ 46 درصدی را تجربه کرده است. آن طور که آمارها می گویند، دی‌اس افت فروشی 9/ 63 درصدی را در بازار چین به خود اختصاص داده‌ و در بازار اروپا هم افتی 45 درصدی را تجربه کرده است. همچنین در بازار هند نیز افت 40 درصدی فروش گریبان دی اس را گرفته و آمار فروش در بازار آمریکای لاتین هم تقریبا به نصف کاهش یافته تا در مجموع مشخص شود برند لوکس فرانسوی روزهای خوشی را در نیمه نخست 2017 سپری نکرده است.
دی اس در حال حاضر توسط شرکت آرین موتور تابان وارد کشور می شود و یاید منتظر ماند و دید با توجه به اوضاع نامناسب فروش، واردات آ به کشور همچنان ادامه خواهد داشت یا متوقف خواهد شد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید