هندوستان ایرانی ها کجاست؟ +عکس

ماسوله؛ روستای که هر کس با شنیدنش یاد روستای در گیلان می‌افتد ولی کمتر می‌دانند که در ایران؛ ماسوله‌های دیگری نیز وجود دارد از ماسوله اردبیلی‌ها گرفته تا "اشتبین" که جاده‌اش رویای در کنار رودخانه ارس است و روستای شیت - که هندوستان ایران می‌نامندش.
هندوستان ایرانی ها کجاست؟ +عکس

بهار فرصت تجربه خاطرات منحصری از سفرهاست. سفر به روستاهای پلکانی استان‌های مختلف که همچون نگینی بر تارک زیبای‌های طبیعت می‌درخشند و هر انسانی را شیفته خود کرده و در دنیای چشم‌نواز خود غرق می‌کند، ماسوله؛ روستای که هر کس با شنیدنش یاد روستای در گیلان می‌افتد ولی کمتر می‌دانند که در ایران؛ ماسوله‌های دیگری نیز وجود دارد از ماسوله اردبیلی‌ها گرفته تا "اشتبین" که جاده‌اش رویای در کنار رودخانه ارس است و روستای شیت - که هندوستان ایران می‌نامندش. بنابراین در نوروز سفر به ماسوله‌های ایران می‌تواند خاطره‌ای را برای شما رقم زند که در سفرهای شهری قادر به تجربه آن نیستید.
به گزارش تسنیم، در این رابطه زهرا پورسینا - کارشناس مدیریت بازاریابی توریسم (گردشگری) به تسنیم عنوان کرد: مقاصد و جاذبه‌های گردشگری ایران، از نظر جغرافیایی برای همه ی گردشگران استان‌های مختلف مناسب توزیع شده است، اما بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سفر کامل نبوده است تا بتوانیم مسیرهای جدید را به مسافران معرفی کنیم و حال سفر به روستاهایی که نگین زیبای هر استان و نمایشگاه جلوه‌های کم‌نظیر طبیعت هستند.

ماسوله گیلانی‌ها؛ حیاط ساختمان بالایی پشت بام ساختمان پایینی

ماسوله استان گیلان با بافت قدیمی و پلکانی زیبا، مناظر طبیعی منحصر به فرد و بسیار زیبایی دارد و از سیمایی دلپذیر و فضایی پر از شور و نشاط برخوردار است. معماری ماسوله در یک جمله توصیف می‌شود: حیاط ساختمان بالایی پشت بام ساختمان پایینی است.

این کارشناس مدیریت بازاریابی توریسم (گردشگری) توضیح می‌دهد: به‌جز ماسوله استان گیلان روستاهای پلکانی دیگری در استان‌های مختلف مقصد جدید گردشگران است.

ماسوله اردبیلی‌ها «کزج »

«کزج » در 15 کیلومتری شمال غربی هشجین و 57 کیلومتری شهر خلخال با بافت پلکانی و با معماری سنتی و خاص در دامنه کوهپایه قرار دارد. همچنین رودخانه قزل اوزن از یک کیلومتری غربی "کزج" می‌گذرد.

ماسوله اردبیلماسوله اردبیل

«زنوزق» از تاریخی‌ترین و بزرگترین روستاهای پلکانی ایران

زنوزق در کنار شهر زنوز در 30 کیلومتری شمال غربی شهرستان مرند قرار دارد و یکی از تاریخی‌ترین و بزرگترین روستاهای پلکانی ایران است که بافت کوهستانی منحصربه فردی دارد.

زنوزق

در فصل بهار و تابستان با چشمه‌های جوشان، باغ‌های زیبای زرد آلو سیب، آلبالو و چشم اندازی زیبا مقصدی شگفت انگیز برای روستاگردی خواهد بود.

روستای اشتبین در شهرستان جلفا، بخش سیه رود کنار رودخانه ارس، به یکی از مناطق زیبای توریستی استان آذربایجان شرقی بدل شده است.

اشتبین

برای دسترسی به ماسوله زیبای این استان پس از شهر جلفا، روستای سیه رود، نوردوز، کردشت از سه راهی هراس به روستای اشتبین وارد می‌شوید.

پورسینا - کارشناس مدیریت بازاریابی توریسم (گردشگری) توضیح می‌دهد: از دیگر جاذبه‌های طبیعی مسیر، حاشیه رود ارس است که مسیر را به یکی از جاده‌های رویایی ایران بدل کرده است، در طول مسیر این جاده، از یک طرف می‌توانید کوه‌های سرسبز و از طرف دیگر، رود ارس و خانه‌های روستایی و البته خالی از سکنه کشور همسایه را مشاهد کنید، جاده‌های آن طرف رود ارس که متعلق به کشورهای ارمنستان و منطقه مستقل نخجوان هستند را می‌توانید به راحتی مشاهد کنید و تنها فاصله با آنها، رود ارس است.

شیلاندر ماسوله بکر ایران- طبیعتی روح نواز

شیلاندر (چیلاندر) روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان زنجان؛ در 64 کیلومتری شهر زنجان قرار دارد.

شیلاندر

در مسیر زنجان - طارم (زنجان - تهم) بعد از گذر از سد زیبای تهم و روستای تهم به ماسوله بکر زنجان با طبیعتی روح نواز خواهید رسید.

روستای شیت - هندوستان ایران

روستای شیت در بخش شمالی استان زنجان شهرستان طارم معروف به هندوستان ایران قرار دارد، این روستای کوهستانی که قطب تولید گیلاس استان زنجان است در فاصله 125 کیلومتری زنجان و 35 کیلومتری 'آب بر' قرار گرفته است.

هندوستان ایرانهندوستان ایران

تنوع همه میوه از باغستان‌های انار و گیلاس، زیتون و گردو ..... رودخانه پرآب و چشمه سارها جوشان انگیزه بسیاری از مسافران برای سفر به بخشی از هندوستان ایران است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید