هزینه امنیت هر ورزشکار در المپیک

برزیل برای حفاظت ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از این نیروها بهره برده است که برای تامین امنیت هر یک از آنها ۷۲ هزار و ۵۲۵ یورو هزینه کرده است. ریو امن‌ترین المپیک تاریخ نخواهد بود.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از آس، امنیت هر ورزشکار در المپیک ریو ۷۲ هزار و ۵۲۵ هزینه در برداشته است.

ناامنی ریودوژانیرو میزبان  المپیک که در ژوئن به بیشترین حد خود می‌رسد، باعث شده است برای برقراری امنیت آن ۷۶۱ میلیون یورو هزینه شود. ۸۵ هزار مامور در این شهر حضور خواهند داشت تا امنیت برقرار شود. در این  المپیک پس از سئول ۱۹۸۸ (۱۰۰ هزار نیرو) و پکن ۲۰۰۸ (۱۱۰ هزار نیرو) از بیشترین نیروی امنیتی استفاده شده است. ممکن است در آمار غیر رسمی این تعداد افزایش پیدا کند.

برزیل برای حفاظت ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از این نیروها بهره برده است که برای تامین امنیت هر یک از آنها ۷۲ هزار و ۵۲۵ یورو هزینه کرده است. ریو امن‌ترین  المپیک تاریخ نخواهد بود.

حمله‌های تروریستی در جهان  المپیک را نیز تحت تاثیر قرار داده است.  المپیک آتن کمی پس از حملات آتوچا در مادرید برگزار شد و به همین علت امنیت به اصلی‌ترین برنامه این رقابت‌ها تبدیل شد. در پکن و لندن هزینه برقراری امنیت یک میلیارد یورو بود.

مشکل برزیل این است که تعداد نیروهای امنیتی زیاد است، اما بودجه کمی برای آن وجود دارد. ماه گذشته کارگران آتش‌نشانان و ماموران پلیس به خاطر افزایش ساعات کار و کم بودن حقوق‌شان اعتراض کردند. یک پلیس در ریو نزدیک به چهار هزار و ۲۰۰ یورو در سال حقوق می‌گیرد.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید