محصول اقتصادی ایران خودرو می آید

مدیرعامل‌ ایران‌خودرو گفت: یکی از اهداف کوتاه مدت ما جمع آوری خودروهای ناقص بود، به‌طوری که در بهمن سال گذشته تعداد خودروهای کف در همه سایت های ایران‌خودرو بیش از ۸۲ هزار دستگاه بود، اما امروز وارد کانال ۱۹ هزار دستگاه شده است.
محصول اقتصادی ایران خودرو می آید

به گزارش صنعت نویس، مهدی خطیبی در سخنرانی مجمع سالانه این شرکت، افزایش تیراژ و تغییر ترکیب تولید را از سایر سیاست های اتخاذ شده در سال جاری برشمرد و اظهارداشت: این موضوع در راستای توجه بیشتر به کیفیت و نیز جلوگیری از زیان‌ده بودن محصولات است و به طور حتم با این رویکرد صرفه جویی در هزینه و کاهش قیمت تمام شده را خواهیم داشت.
خطیبی با اشاره به برنامه های ایران خودرو در راستای جهش کیفیت محصولات، عنوان کرد: ۲۷۹ پروژه در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تدوین و پی گیری می‌شود.
وی با بیان این که سال ها تعریف تولید به اشتباه مطرح می شد، افزود: بر همین اساس نیز تولید ناقص به عنوان تولید مکانیکی محاسبه و در آمار تولید لحاظ می‌شد که با تعریف درست تولید و طی سه مرحله، از ابتدای خردادماه تولید خودروی ناقص در گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه سواری، سنگین و تجاری متوقف شد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: در زمینه کاهش قیمت تمام شده تولید، بر اساس برآوردهای انجام شده و برنامه ریزی برای تولید ۷۵۰ هزار دستگاه در سال جاری، بیش از هفت هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی محقق خواهد شد که این اقدام ۲۵ درصد شاخص‌های کیفیت را ارتقا می دهد.
وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در زمینه توسعه محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: در حوزه سواری نمونه اولیه محصول "ری را" تولید و رونمایی شد و در دو ماه آینده حدود ۵۰ نمونه آن صنعتی‌سازی و تست های تصادف و سایر موارد روی آن انجام و آماده تولید انبوه در ابتدای سال آینده و عرضه به بازار می شود. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: محصول پروژه TF21 را به عنوان خودروی اقتصادی که پایین ترین قیمت را در میان محصولات گروه صنعتی ایران خودرو خواهد داشت از ابتدای امسال پیش بردیم که فاصله ایده تا تولید و ارایه آن به بازار فقط ۱۸ ماه خواهد بود. خطیبی با اشاره به برنامه‌های ایران خودرو در حوزه صادرات، خاطرنشان‌کرد: امسال ۱۵ هزار دستگاه صادرات را در حوزه خودروی سواری هدف گذاری کرده ایم و این موضوع در کنار صادرات قطعات و موتور سیکلت که تا پیش از این انجام می‌شد، با جدیت بیش‌تری در حال پی گیری است. وی افزود: با مساعدت های وزیر صمت، موافقت شد تا محصولات ایران خودرو و سایر خودروسازان در بورس عرضه شود که این موضوع کمک شایانی به افزایش درآمدهای گروه صنعتی ایران خودرو می‌کند.
منبع: ایکوپرس

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید