محسن قاضی مرادی به خاک سپرده شد+عکس

محسن قاضی‌مرادی در آرامگاه ابدی خود در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.
محسن قاضی مرادی به خاک سپرده شد+عکس

به گزارش صنعت نویس،پیکر محسن قاضی مرادی، بازیگر فقید سینما و تلویزیون، امروز (جمعه ۲۷ فروردین) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) و در کنار مزار گرشاسب رئوفی به خاک سپرده شد. دیگر همسایه او در خانه ابدی‌اش، حسین ملکی، ( حسین آرتیست ) عکاس و فیلمبردار سینماست که به تازگی درگذشته است.

خاکسپاری این بازیگر به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برای پرهیز از طولانی شدن مدت زمان برنامه، بدون سخنرانی برگزار شد. با این حال جمعیتی از مردم در قطعه هنرمندان گرد هم آمده بودند.

در این برنامه، چهره‌های هنری همچون کیانوش گرامی، بابک نوری، علیرضا نجف‌زاده، نیلوفر محمودی، امیر کرم‌یزدی، سمیه مهری، عباس نایی و ...، مهوش وقاری، بازیگر و همسر این هنرمند فقید را همراهی کردند.

محسن قاضی‌مرادی که متولد ۱۳۲۰ است ، بازی در سینما را از سال ۱۳۵۱ با فیلم «حسن سیاه» (بدون ذکر در شناسنامه فیلم) به کارگردانی پرویز اصانلو آغاز کرد.

از آثار سینمایی این هنرمند می‌توان به فیلم‌هایی چون «سگ کشی»، «قطعه ناتمام»، «خانه‌ای روی آب»، «یک بار برای همیشه»، «دایره زنگی»، «مسافر ری»، «اوینار» و ... اشاره کرد.

او در سریال‌های مختلفی هم به ایفای نقش پرداخته است که از جمله آن‌ها می‌توان از «کت جادویی»، «کارگاه شمسی و مادام»، «روزگار جوانی» و... نام برد.

قاضی مرادی که برای بازی در فیلم «ما همه خوبیم» به کارگردانی بیژن میرباقری، جایزه بازیگری نقش دوم مرد را دریافت کرده است، بعد از مدت‌ها تحمل بیماری پارکینسون، شامگاه ۲۵ فروردین بر اثر عوارض ناشی از این بیماری در منزلش درگذشت.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید