چند میلیارد پول مردم روی هوا

مالباختگان جدید بازار خودرو

در شرایطی که هنوز حواشی مربوط به کلاهبرداری و ورشکستگی برخی شرکت های خصوصی عرضه کننده خودرو ادامه دارد، بار دیگر اتفاقی مشابه رخ داد تا بازهم سرمایه و پول چند صد نفر از مشتریان سرنوشت نامعلومی پیدا کند.
مالباختگان جدید بازار خودرو

به گزارش خبرنگار صنعت نویس، به تازگی مشخص شده که شرکتی با نام "خودروکاران سبلان نوین" پس از دریافت مبالغ هنگفتی از چند صد نفر برای عرضه خودرو به صورت قسطی، نتوانسته تعهدات خود را در قبال مشتریان انجام داده و ظاهرا اعلام ورشکستگی کرده است.
به گفته برخی مالباختگان، این شرکت مبالغ مختلفی را از چند میلیون تا چند ده میلیون تومان، از مشتریان دریافت و قرار بوده تا به آنها خودرو قسطی داخلی و خارجی تحویل بدهد. با این حال، ظاهرا چندی پیش اعلام ورشکستگی کرده و هم اکنون نیز برخی از مسوولان این شرکت بازداشت شده اند.
این شرکت با دریافت ودیعه از مشتریان، در مجموع چند میلیارد تومان نقدینگی فراهم کرده و قرار بوده در مقاطع زمانی مختلف نسبت به تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان اقدام کند.
یکی از مالباختگان به خبرنگار صنعت نویس می گوید:همه سرمایه ام که 10 میلیون تومان بوده را به امید خرید خودرو قسطی به حساب شرکت خودرکاران سبلان نوین واریز کردم، اما پس مدتی با مراجعه به دفتر این شرکت در تهران، به من گفتند دچار ورشکستگی شده است.
این اتفاق اما در شرایطی است که هم اکنون مالباختگان که گفته می شود فعلا حدود 230 نفر هستند، با مراجعه به مراجع قضایی، به دنبال تعیین تکلیف پول های پرداختی خود به شرکت موردنظر هستند، با این حال هنوز مشخص نیست آیا موفق به دریافت پول شان خواهند شد یا نه.
طی این سال ها با توجه به افزایش قیمت خودرو و کاهش قدرت خرید عمومی، خیلی ها به دلیل نقدینگی کم به سراغ شرکت های خصوصی عرضه کننده خودرو و همچنین لیزینگ ها رفته و در این بین، به دلیل ورشکستگی یا کلاهبرداری  برخی از شرکت های موردنظر، دچار دردسرهای بزرگی شده اند.
از همین رو همواره توصیه می شود مشتریان برای خرید خودرو به نمایندگی های مجاز خودروسازان و یا لیزینگ های معتبر مراجعه کرده و خیلی به شرکت های متفرقه و تازه تاسیس اعتماد نکنند.

برچسب‌ها :

دیدگاه‌ها

توروخدابه این شرکت ها اعتمادنکنیدباوعده های الکی داروندارم وبردن خواهشا به این شرکت هااعتمادنکنید

بخداهمه ی داروندارمون روبردن هیچ ارگانی پاسخگونیست به این شرکت هااعتمادنکنیدمامالباختگان سبلان هستیم توروخدایکی واس ماکاری بکنه داروندارمون روبردن یکی به دادمون برسه

سلام.مرسی که این خبر رو بهش پرداختید. بخدا ۱۰روزه هرجا میریم پیگیری نمیکنند. توکل به خدا فقط اون میتونه پولمون رو برگردونه

سلام منم یکی ازمالباختگان هستم بخدامانون شب نداریم بخورویم اومدیم یه وام گرفتیم اومدیم این شرکت ثبت نام کردیم که شوهرم بره مسافرکشی بعدچن وقت که امروزوفرداکردن برای تحویل خودرو رفتیم شرکت دیدیم بله اینهادزدی میلیاردی انجام دادن وفرارکردن یکی به دادماجوان های بیچاره برسه بخدامانه کارداریم نه شغل داریم تواین مملکت یکی به دادمابرسه پولمون رفته کسی باهامون همکاری نمیکنه مابه کجاه پناه ببریم

سلام من خانمم دو هفته پیش باید عمل میشد من پولم دادم به سبلان خودرو بهشون اعتماد کردم تمام سرمایه ام همان بود کسی را ندارم کمکم کنه یه کارگر ساده هستم خانمم شب تا صبح از درد بیداره بچه سه ساله دارم خانمم تمام بدنش کم کم عفونت داره میکنه از دستم کاری بر نمیاد الان چکار کنم دلم شکسته زندگیم زنم دوست دارم با این شرایط میترسم از دست بدمش کمکم کنید همیشه با خدا دارم حرف میزنم ازش یه معجزه خواسته ام

تمام زندگیم 10 میلیون پول بردکه این شرکت باهاش کلاهبرداری کرده توروخدابه دادمردم برسیدمردم این پول های که به این شرکت دادن سرمایه های کلی زندگیشون بوده واقعامردم مگه چه گناهی کردن!!!!!

کسی خبر جدیدی نداره از این کلاه بردارها

افزودن نظر جدید