علت کندی اینترنت در نیمه شب

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در طول پاییز به دلیل توسعه در هسته شبکه کشور و برای نصب تجهیزات جدید، ممکن است در ساعت‌های نخستین بامداد، برخی لینک‌های ارتباطی شرکت زیرساخت به مدت محدود قطع شوند که عمدتا کاربران اثر آن را احساس نمی کنند.
علت کندی اینترنت در نیمه شب

به گزارش صنعت نویس، به دنبال انتشار خبری مبنی بر ایجاد اختلال در اینترنت در نیمه شب، محمد احسان خرامید - مشاور وزیر ارتباطات و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرد: قبلا هم گفته شد که در طول پاییز، به دلیل توسعه در هسته شبکه کشور و برای نصب تجهیزات جدید ممکن است در ساعت‌های نخستین بامداد، برخی لینک‌های ارتباطی شرکت زیرساخت به مدت محدود قطع شوند.

وی افزود: عمدتا کاربران اثر آن را احساس نمی‌کنند اما در سامانه‌های نظارتی لاگ می‌شود؛ برخی این توسعه را با نام اختلال فاکتور نکنند.

موضوعی که چندی پیش عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به آن اشاره و درباره کاهش سرعت اینترنت در نیمه شب اعلام کرده بود در حال توسعه شبکهٔ هستهٔ مخابراتی کشور هستند، تجهیزات جدید در شبکه قرار می‌گیرد و ظرف شش‌ ماه آینده ۵۰ درصد به ظرفیت لایه آی‌پی شبکه اضافه می‌شود. این کار معمولاً در نیمه‌شب انجام می‌شود و برخی مناطق به‌دلیل ارتقای شبکه حدود ساعت ۱ الی ۲ شب اختلالات محدودی خواهند داشت.

او به این نکته هم شروع کرد کاهش کیفیت اینترنت از قبل به اپراتورها اطلاع‌رسانی شده بود اما تاکید داریم عموم مردم هم در جریان این امر باشند.
منبع: ایسنا

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید