سدهای همچنان تشنه تهران

بر اساس آخرین آمار، مخازن سدهای پنج‌گانه تهران با کسری ۸۵ میلیون متر مکعبی نسبت به سال گذشته روبه رو شده‌اند.
سدهای همچنان تشنه تهران

به گزارش صنعت نویس، میزان حجم کل مخازن سدهای استان تهران در حال حاضر ۲۲۵ میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته ۳۱۰ میلیون متر مکعب بوده است.

آب ورودی به سدهای تهران در سال آبی جاری با کاهش ۲۱ درصدی روبرو بوده است، هم اکنون حجم آب موجود در مخزن سد امیرکبیر حدود ۱۹ میلیون مترمکعب است که این میزان در روز مشابه سال گذشته ۳۵ میلیون مترمکعب بوده؛ همچنین حجم ذخیره آب سد طالقان از۱۷۸میلیون مترمکعب سال گذشته به ۱۴۰میلیون مترمکعب کاهش پیدا کرده است.

حجم ذخیره آب سد لار سال گذشته ۱۱.۳ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با موجودی ۱۱.۱میلیون مترمکعبی فعلی، ۰.۲ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می دهد و حجم آب سد ماملو نیز از ۶۸ میلیون مترمکعب سال گذشته، به ۴۴ میلیون مترمکعب رسیده واین درحالیست که حجم ذخیره آب سد لتیان در مقایسه با روز مشابه سال گذشته با ۶میلیون متر مکعب کاهش به ۱۱ میلیون مترمکعب رسیده است.

میزان بارش‌ها نیز از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۰۳.۵ میلی‌متر ثبت شده که این میزان در سال گذشته ۱۱۷.۷میلی‌متر بوده است؛ بر این اساس میزان بارش‌ها نسبت به سال آبی قبل آن ۱۲.۱درصد و نسبت به بلندمدت ۲۸.۹ درصد کاهش یافته است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید