معاون فنی و مهندسی گل‌گهر خبر داد:

ساخت قطعه گارد محافظ لاستیک دامپتراک‌های معدنی با حمایت گل‌گهر

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر از ساخت قطعه گارد محافظ لاستیک دامپتراک‌های معدنی با حمایت گل گهر خبر داد.
ساخت قطعه گارد محافظ لاستیک دامپتراک‌های معدنی با حمایت گل‌گهر

صنعت نویس: مصطفی عبداللهی گفت: این قطعه با حمايت شركت معدني صنعتي گل‌گهر و پيمانكاران گهر همكار و آرمان گهر،توسط گروه صنعتي صراط فتح سيرجان ساخته شده است.

وی با بیان اینکه يكي از مهمترين قطعات ارزبر زنجيره فولاد و معدن كشور، لاستيك دامپتراك‌هاي معدني است، گفت: توليد این قطعه به حجم سرمايه‌گذاري عظيمي نیاز دارد که شركت معدني و صنعتي گل‌گهر در گام اول، رويكرد كاهش مصرف این قطعه را در دستور كار خود قرار داده است.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر اظهار داشت: تاکنون دو اقدام جهت كاهش مصرف لاستيك دامپتراك‌هاي معدني تدوين و اجرا شده است كه شامل روكش لاستيك‌هاي معدني و گارد محافظ لاستيك بوده‌ است.

عبدالهی افزود: گارد محافظ لاستيك كه شركت RUD آلمان طراح و توليد كننده آن با برند تجاري SideFlux است؛ از آسيب به ديواره كناري لاستيك جلوگيري مي‌کند اما در معادن به خاطر وجود سنگ‌هاي تيز و عدم ديد كامل لاستيك‌ها توسط راننده به خصوص لاستيك عقب سمت شاگرد پارگي لاستيك از ناحيه ديواره كناري به صورت متعدد اتفاق مي‌افتد و گاه لاستيك با سطح آج مناسب، به دليل پارگي از ديواره كناري، قابليت ادامه كار را از دست داده و پيمانكاران مجبور به تعويض لاستيك مي‌شود.

عبداللهی بیان کرد: بر اساس تفاسير فوق، پروژه ساخت گارد محافظ لاستيك، توسط گروه صنعتي صراط فتح سيرجان در دستور كار قرار گرفت و اولين نمونه آن بر روي يكي از دامپتراك‌هاي پيمانكاران منطقه گل‌گهر جهت تست عملياتي نصب شد، تا در صورت موفقيت آميز بودن تست عملياتي، توليد انبوه آغاز و بر روي كليه دامپتراك‌ها و ساير ماشين آلات معدني نصب شود.

وی افزود: اين قطعه نه تنها در معادن منطقه گل‌گهر،بلكه در كليه معادن ايران کاربرد دارد و كمك شاياني به كاهش مصرف لاستيك و خروج كمتر ارز از كشور خواهد کرد.

معاون فنی و مهندسی مجتمع گل‌گهر ضمن تشکر از همكاران واحدهاي تعميرات و آپارات شركت‌هاي گهرهمكار و آرمان‌گهر كه در طول مراحل ساخت، با انتقال دانش و تجربيات خود، به انجام پروژه کمک کردند، گفت: امیدواریم با همفكري و تلاش يكديگر شاهد اعتلاي بيشتر صنعت كشور باشيم.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید