زندان هایی شبیه جهنم/تصاویر

زندانها از مکانهایی هستند که برای نگهداری انواع مجرمان از آن استفاده می شود. برخی از این زندانها از استانداردهای لازم برخودار نیستند و مکان هایی بسیار آلوده و کثیف هستند.

زندان ها از مکان هایی هستند که برای نگهداری انواع مجرمان از آن استفاده می شود. برخی از این زندانها از استانداردهای لازم برخودار نیستند و مکان هایی بسیار آلوده و کثیف هستند شرایط و زندگی در آنها بی شباهت به جهنم نیست به گونه ای که برخی از مجرمان برای فرار از شکنجه دست به خودکشی می زنند. در زیرمخوف ترین  زندانهای های جهان معرفی شده اند:

۱- زندان کاراندیرو – برزیل

زندانهایی که بی شباهت به جهنم نیستند

کاراندیرو یکی از خطرناکترین و مخوف ترین زندانها در دنیاست. این زندان به دلیل تراژدی سال ۱۹۹۲ مشهور است . در این سال  یک شورش گسترده در زندان رخ داد  که  ۱۰۲ زندانی  بی رحمانه کشته شدند. به دنبال این رخداد و شکنجه ها و اعدام های بی شمار ، کاراندیرو از سوی سازمان عفو بین الملل محکوم و در سال ۲۰۰۲ تعطیل شد. در تاریخ ۴۶ ساله این زندان، تاکنون ۱۳۰۰ مرگ ثبت شده است.

۲- زندان نظامی تادمور- سوریه

زندانهایی که بی شباهت به جهنم نیستند

یکی دیگر از زندان های مخوف سوریه، تادمور است که به دلیل شکنجه های وحشتناکی که بر زندانیان وارد می شود بسیار مشهور است. در سال ۱۹۸۰ «حافظ اسد» رییس جمهور سابق سوریه، دستور قتل عام تمام ۲۴۰۰  زندانی این زندان را صادر کرد. از شکنجه های این زندان می توان به بریدن دست و پا با تبر و کشیدن روی زمین تا دم مرگ اشاره کرد. این زندان در سال ۲۰۰۱ میلادی تعطیل و در سال ۲۰۱۱ بار دیگر فعالیت خود را آغاز کرد.

۳- زندان دیار باکر – ترکیه

زندانهایی که بی شباهت به جهنم نیستند

زندان دیارباکر یکی دیگر از زندانهای مخوف در دنیاست که حداکثر نقض قوانین حقوق بشر در آن اعمال می شود. این زندان در سال ۱۹۸۰ باز و به جهنمی برای جمعیت کرد منطقه تبدیل شد. دیارباکر مرکزی برای نگهداری انواع جنایتکاران خطرناک و زندانیان سیاسی است. شکنجه هایی  که بر روی زندانیان اعمال می شود آنقدر وحشتناک است که بسیاری از آنها برای فرار از این شکنجه‌ها خود را در آتش انداخته و خودکشی می کنند.

۴- زندان سابانتا – ونزوئلا

زندانهایی که بی شباهت به جهنم نیستند

این زندان مخوف در ونزوئلا واقع است. زندان سابانتا عنوان یکی از وحشتناک ترین زندان های دنیا را به خود اختصاص داده است. در این زندان انواع شکنجه‌های سخت بر زندانیان اعمال می شود که در بسیاری از مواقع منجر به مرگ آنها می شود. در سال ۱۹۹۴، تعداد ۱۰۸ زندانی در درگیری مسلحانه کشته شدند و یکسال بعد ۱۹۶ زندانی دیگر قتل عام شدند. در این زندان انواع نوع بیماری عفونی شیوع پیدا کرده و تقریبا هیچ خدمت بهداشتی به زندانیان ارائه نمی شود.

۵- زندان گیتاراما – رواندا

زندانهایی که بی شباهت به جهنم نیستند

این ندامتگاه ظرفیت ۴۰۰ زندانی دارد اما شش هزار نفر در آن نگهداری می شود و بسیاری از زندانیان مجبور هستند در راهروها و زیر تختها بخوابند. انواع بیماری در این زندان بسیار رایج است و در برخی موارد زندانیان از گرسنگی، گوشت زندانیان مرده را می خورند. 

پارسینه

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید