زمان پرداخت سود سهام عدالت متوفیان اعلام شد

با اتمام فرآیند انتقال سهام عدالت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد محمد باغاستانی زمان پرداخت سود سهام عدالت متوفیان به وراث را اعلام کرد.

صنعت نويس: مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: همه مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان وراث تا پایان سال انجام خواهدشد، اما پرداخت سود به سال آینده موکول شده است.

محمد باغستانی، با اشاره به اتمام فرآیند انتقال سهام عدالت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به وراث آن‌ها تا پایان سال جاری، اعلام کرد که در سال ۱۴۰۳ پرداخت سود سهام عدالت متوفیان به وراث انجام خواهد شد.

وی با اشاره به سامانه میراث گفت: انتقال این دارایی‌ها از روز دوشنبه (۱۵ آبان) مبتنی بر حضور فیزیکی یکی از وراث فوت شده، در تمامی دفاتر شعبات کارگزاری‌ها و در شعبات بانک‌های منتخب (تاکنون بانک پارسیان و بانک ملت) صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان

باغستانی ادامه داد: یکی از لازمه‌های این انتقال، مراجعه یکی از وراث فوت شده به شعبات کارگزاری‌ها است. البته لازم به ذکر است که شخص مراجعه کننده باید سجامی شده باشد (در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد). همچنین گفتنی است شخص مراجعه کننده باید تمامی مدارک لازم از جمله مدارک احراز هویت و برگه انحصار وراثت، شناسنامه فرد فوت شده و مدارک سایر وراث را به همراه داشته باشد و به دفاتر کارگزاری‌ها ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: بعد از سپری شدن این مراحل، فرایند انتقال دارایی‌ها صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است تمامی این عملیات کاملا به صورت رایگان بوده و هیچ گونه پرداخت وجهی از سوی وراث صورت نمی‌گیرد.

باغستانی افزود: پیش بینی ما این است که تا انتهای سال فرایند انتقال سهام عدالت ۳ میلیون ۸۰۰ هزار فوت شده به وراث آن‌ها که حدود ۱۵ میلیون نفر می‌شوند، صورت پذیرد. همچنین بعد از طی شدن فرایند انتقال، تمامی سود‌هایی که در سنوات گذشته به شخص متوفی باید پرداخت می‌شد، در ابتدای سال ۱۴۰۳ به وراث آن‌ها پرداخت شود.

پس از مصوبه شورای عالی بورس مبتنی بر انتقال دارایی‌های فوت شدگان سهام عدالت به وراث آنها، شرکت سپرده گذاری مرکزی سامانه‌ای تحت عنوان "میراث" را راه اندازی کرد، تا انتقال دارایی‌های فوت شدگان به وراث صورت گیرد.
تسنيم

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید