دلیل مکث در مذاکرات برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور تاجیکستان به ایران گفت: این سفر فوق‌العاده موفق بود.

به گزارش صنعت نویس، سعید خطیب زاده همچنین با اشاره به جلسه اخیر مشترک وزارت امور خارجه و مقامات سازمان حج و زیارت گفت : در وزارت خارجه یک جلسه مهم در مورد حج برگزار شد تا مقدمات دیپلماتیک این موضوع مهم محقق شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور تاجیکستان به ایران گفت: این سفر فوق‌العاده موفق بود.

خطیب زاده همچنین با بیان این که در آینده شاهد سفر مقامات سران دیگر کشورها به ایران در چارچوب سیاست همسایگی خواهیم بود، گفت : آقای امیر عبداللهیان در روزهای آینده چند دور سفر خواهند داشت تا مقدمات انجام این سفرها را فراهم کنند.

خطیب زاده تاکید کرد: گزارش اخیر آژانس منصفانه و متوازن نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: توقف در مذاکرات و یا مکث در آن به خاطر بی پاسخی آمریکا به ابتکاراتی است که تاکنون از سوی ایران و اروپا مطرح شده است.

خطیب زاده در پاسخ به سوالی در مورد هشدار یونان به کشتی‌های این کشور که از نزدیکی مرزهای ایران عبور نکنند ، گفت : من هنوز این هشدار را ندیدم ولی «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی »

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد ترور شهید صیاد خدایی گفت: بعد از بررسی‌ها مشخص شد که چه طرف ثالثی این کار را انجام داده است و پاسخ قطعی خود را به صورت دردناک دریافت خواهند کرد.
خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی در مورد این که رژیم صهیونیستی به شهروندان خود هشدار داده که به ترکیه سفر نکنند چون ممکن است ایران در این کشور انتقام ترور شهید صیاد خدایی را در آنجا بگیرد، گفت : آنها در رختخواب‌های خود نگران باشند و جای دیگر نگران نباشند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید