"خاموشی‌" در مناطق زلزله زده همچنان ادامه دارد!

روز گذشته وزیر نیرو از برق دار شدن روستا‌ها تا ساعت ۱۹ خبر داده بود، اما شواهد نشان می‌دهد خیلی از مناطق شهری و روستایی شب گذشته در خاموشی به سر بردند.
"خاموشی‌" در مناطق زلزله زده همچنان ادامه دارد!

به گزارش صنعت نویس، با گذشت یک شبانه روز از وقوع زلزله در مناطق غربی بسیاری از شهر‌ها و روستا‌ها با مشکل قطعی برق مواجه بودند که این رخداد علی رغم اخبار منتشر شده در خصوص رفع مشکل خاموشی‌ها از سوی مسئولین مربوطه و اظهارات وزیر نیرو مبنی بر وصل شدن برق شهر‌ها و روستا‌ها تا ساعت ۱۹ روز گذشته در تضاد بود.

در این میان مدیر کل دفتر نظارت بر توزیع توانیر روز گذشته اعلام کرد: مشکل اصلی در سرپل ذهاب و ازگله است که به اجرای عملیات بازیابی و ارسال امکانات و نیرو‌ها اقدام کردیم و نیرو‌ها مشغول بازیابی هستند.

وی با بیان اینکه بخش اعظم خاموشی‌ها برطرف شده گفت: طی ساعات آینده شبکه‌های حیاتی خاموش نخواهند بود.

صادقی در گوشه‌ای از گفته‌های خود اعلام کرده بود که عملیات پشتیبانی تجهیزاتی شروع شده و خاموشی اساسی نداریم و تا ساعات آینده خاموشی‌ها رفع خواهد شد.

در این میان مدیرعامل توانیر با بیان این که زیرساخت‌های اصلی شبکه برق در استان کرمانشاه وارد مدار شده است گفته بود که شبکه موجود کاملا پاسخگوی نیاز برق منطقه خواهد بود.

وی درخصوص شبکه‌های داخلی شهر‌ها و روستا‌ها گفته بود با توجه به اینکه به دلیل پس لرزه مردم در بیرون ساختمان‌ها اسکان گزیده اند، اولویت روشنایی معابر شهری و روستایی بوده، به همین دلیل بر اساس اقدامات صورت گرفته، تاکنون ۸۰ درصد معابر شهری و روستایی مناطق زلزله زده برق دار شده اند.

کردی با بیان اینکه بسیاری از سیم کشی‌های داخل ساختمان‌ها دچار آسیب شده است، گفت: رفع مشکل برق ساختمان‌های مسکونی نیازمند زمان است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری میزان به مناطق زلزله زده شب گذشته بسیاری از مردم در نقاط شهری و روستایی شب را در خاموشی سپری کردند و این امر نشان می‌دهد که هنوز گفته مسئولان محقق نشده است.

همچنین روز گذشته مدیرعامل توانیر از برق دار شدن ۵۰ درصد روستا‌ها خبر داده بود، اما شواهد نشان می‌دهد که هنوز برق به خیلی از نقاط روستایی زلزله زده نرسیده است.

حال باید دید مسئولان چه توضیحی در خصوص صحبت‌های خود دارند و آیا باز هم زلزله زده‌ها شب را در خاموشی به سر می‌برند یا خیر.

منبع:میزان

افزودن نظر جدید