جنجال‌ یک تشییع؛ سخنگوی وزارت بهداشت: باید گریست!

با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع گسترده ویروس کرونا برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار حسین اسدالهی فرمانده اسبق لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در ورد آورد انتقادات و گلایه هایی را در شبکه های اجتماعی نسبت به این موضوع به همراه داشت.
جنجال‌ یک تشییع؛ سخنگوی وزارت بهداشت: باید گریست!

صنعت نویس: حضور مردم در مراسم تشییع سردار اسداللهی فرمانده سابق لشکر عملیاتی محمدرسول‌الله تهران انتقادات و گلایه‌های زیادی را در شبکه های به همراه داشت.

به گزارش فرارو، مراسم تشییع پیکر سردار سپاه حاج حسین اسداللهی فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۷ محمدرسول الله(ص) سپاه تهران، صبح دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ از مسجد جامع امام حسین(ع) منطقه وردآورد برگزار شد. این مراسم در حالی برگزار شد که شیوع گسترده ویروس کرونا در تهران و سایر مناطق کشور باعث تعطیلی تمامی مراکز تجاری و مذهبی شده و حتی درب‌های حرم امام رضا و حضرت معصومه نیز در این ایام به روی مردم بسته است و حالا در این شرایط که دولت و رسانه به مردم تاکید می کنند که در خانه بمانید برگزاری چنین مراسمی جای تعجب داشت.

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به مراسم تشییع سردار اسداللهی: فقط باید گریست!
مراسم تشییع عمومی سردار اسداللهی با واکنش تند ستاد ملی مقابله با کرونا مواجه شد و کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت با انتشار عکسی از تجمعات مردم در مراسم تشییع پیکر حاج حسین اسداللهی نوشت: «این هم احتمالا یه جور پروتکل بهداشتی جدید در #تشییع و اعمال محدودیت در تجمعات است... تصاویر گویاست، فقط باید گریست، بدون نیاز به شرح! #کرونا #COVIDー۱۹»

این توئیت جهانپور هم پاسخ محمود رضوی تهیه کننده سینما و از نزدیکان قالیباف را در پی داشت:

سپاه: برنامه برای تشییع عمومی نداشتیم و حضور مردم خودجوش بود
بعد از انتقادات گسترده نسبت به تشییع عمومی فرمانده اسبق لشکر ۷۷ محمد رسول الله در منطقه وردآورد سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه با تکذیب هرگونه برنامه‌ریزی سازمانی برای این اتفاق گفت: سپاه خود را ملزم به رعایت تمهیدات و تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا در خصوص پرهیز از تجمعات می‌داند و هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تشییع عمومی پیکر سردار اسداللهی نداشته است.

رمضان شریف تأکید کرد: حضور اندک برخی از شهروندان، همرزمان و علاقمندان برای تشییع و تدفین سردار اسداللهی به‌صورت خودجوش صورت پذیرفته بود.

با این حال سخنگوی وزارت بهداشت در توئیت دیگری که ظاهرا به همین مراسم مربوط است نوشت: "امروز بزرگترین منکر اجتماع کردن است، تحت هر عنوانی، به جای رطب و یابس بافتن برای توجیه منکر، نهی کنید ... همین ."

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید