جزییات مذاکره زاگرس‌خودرو با پروتون

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با رد برخی اخبار مبنی بر تعطیلی شرکت زاگرس خودرو از مذاکرات فشرده مسوولان این شرکت با خودروسازی پروتون مالزی برای آغاز مجدد همکاری خبر داد.
جزییات مذاکره زاگرس‌خودرو با پروتون

به گزارش صنعت نویس محسن صالحی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شرکت زاگرس خودرو از سال ۱۳۸۸ پس از قطع همکاری با پروتون دیگر فعالیتی در حوزه تولید مستقل خودرو نداشت و به صورت حق‌العمل‌کاری برای خودروسازان دیگر فعالیت می‌کرد.

وی با بیان اینکه از آن زمان تاکنون مونتاژ بدنه و رنگ محصولات سایپا و پارس خودرو در زاگرس خودرو انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: فعالیت این شرکت در این حوزه همچنان ادامه دارد البته اخیرا تغییراتی در مالکیت زاگرس خودرو صورت گرفته و مالکان جدید به دنبال ‌آغاز مجدد همکاری با خودروسازی پروتون هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در همین رابطه در دو ماه اخیر مسوولان شرکت زاگرس خودرو و پروتون مالزی جلسات مشترک و فشرده‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای آغاز مجدد همکاری داشته‌اند.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از این همکاری با تکیه بر اصول خود مبنی بر سرمایه‌گذاری خودروسازان خارجی و صادرات محصولات تولیدی از ایران، حمایت می‌کند.

صالحی‌نیا با بیان اینکه زاگرس خودرو پس از چندین سال وقفه مجددا فعالیت خود را برای تولید مستقل خودرو آغاز خواهد کرد، تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر همچنان مونتاژ بدنه و رنگ محصولات پارس خودرو و سایپا را انجام می‌دهد و تغییری در وضعیت آن صورت نگرفته است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید