تعداد صرافی های مجاز و غیرمجاز در کشور اعلام شد

رئیس شورای عالی کانون صرافان ایرانیان با اشاره به این‌که فعالیت‌های غیرقانونی در دفاتر زیرزمینی ارز صورت می‌گیرد، از فعالیت ۷۰۰ صرافی دارای مجوز در کشور خبر داد.
تعداد صرافی های مجاز و غیرمجاز در کشور اعلام شد

به گزارش صنعت نویس، سعید مجتهدی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ صرافی قانونی و دارای مجوز در کل کشور وجود دارد که هر کدام با ۴ میلیارد تومان سرمایه وارد این بازار شده‌اند.

وی درباره تعداد صرافی‌های غیر مجاز نیز گفت: بهتر است بگوییم چند صد و یا چند هزار فرد یا دفتر و شرکتی که به طور مرتب عملیات غیررسمی ارزی انجام می‌دهند، اماکن بدون تابلو و زیر زمینی است.

رئیس شورای عالی کانون صرافان ایرانیان ضمن تقدیر از برخورد نیروی انتظامی با غیرمجازها تصریح کرد: وظیفه نظارت بر این غیرمجازها با کانون نیست بلکه بر عهده بانک مرکزی نهادهای امنیتی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان تعزیرات حکومتی است که این نهادها با جدیت به دنبال برخوردهای لازم هستند به طوری که با جریمه‌های سنگین دست سودجویان را از بازار کوتاه کنند.

منبع: ایبنا

افزودن نظر جدید


Fatal error: Call to undefined function drupal_random_key() in /var/www/vhosts/sanatnevis.com/httpdocs/sites/all/modules/drupal/colorbox/colorbox.theme.inc on line 145