بارش های جدید در راه تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران،بارش برف و کولاک برف و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات، ورود موج بارشی جدید و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش صنعت نویس، با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی با گذر سامانه بارشی از سطح استان برای امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ بهمن) در ارتفاعات در بعضی ساعات بارش‌های پراکنده برف، وزش باد، کولاک برف و احتمال سقوط بهمن دور از انتظار نیست.

از بعد از ظهر روز سه‌شنبه با ورود موج بارشی جدید به استان و بر اساس خروجی فعلی مدل‌های پیش‌بینی افزایش ابرناکی، بارش برف و باران، وزش باد و در ارتفاعات کولاک و پدیده مه و تا اواخر روز چهارشنبه (۲۶ بهمن) پیش‌بینی می‌شود.

برای روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷ و ۲۸ بهمن) در بعضی ساعات وزش باد شدید به‌ویژه در غرب و نیمه‌جنوبی استان دور از انتظار نخواهد بود.

از امروز تا پایان هفته روند افزایش تدریجی بیشینه دما پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا (۲۵ بهمن) کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۲۶ بهمن ) ابری در بعضی ساعت‌ها بارش برف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه آلودگی- امین آباد با کمینه دمای ۹- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.

بارندگی‌های تهران طی ۲۴ ساعت گذشته
همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران بارندگی‌هایی ثبت شد که بیشترین میزان بارش در ایستگاه فرودگاه امام خمینی(ره) به میزان ۱۳.۵ میلیمتر رخ داده است.

پس از این ایستگاه در ایستگاه‌های شمیرانات- اقدسیه ۱۲.۴ میلیمتر، ورامین ۱۲.۲ میلیمتر، آبعلی ۱۰.۷ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد و چیتگر ۱۰.۴ میلیمتر، ژئوفیزیک - تهران و پردیس ۱۰ میلیمتر، میگون ۹.۸ میلیمتر، شهریار ۹.۶ میلیمتر، فیروزکوه ۷.۷ میلیمتر و لواسان ۷.۳ میلیمتر بارندگی رخ داده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید