اکتشافات سرمایه‌گذاری است نه هزینه

اکتشافات اولین حلقه فراوری معدنی در همه جای جهان است و یک نوع سرمایه‌گذاری برای ایجاد ارزش افزوده به‌شمار می‌رود، به همین خاطر در همه جای دنیا اکتشافات را در سرفصل هزینه سرمایه‌گذاری قرار می‌دهند.

صنعت نويس: به گزارش مس پرس، شهریار متوکل عضو هیئت ‌مدیره و معاون اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب در حاشیه نمایشگاه ایران کانمین گفت: از سال 97 بر اساس استراتژی جدیدی که در اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران پایه‌گذاری شد، از محدودیت‌های اکتشافات رها شدیم و سرمایه‌گذاری خوبی انجام شد.

وی افزود: مجموعه‌ای از جوانان نخبه کشور دعوت به کار شده و در این حوزه مشغول به کار شدند و با خرد جمعی و دانش بومی کشور، بزرگترین ذخیره معدن مس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که کانسار دو سرچشمه و سریدون است با ذخیره‌ای بالغ بر سه و نیم میلیارد تن در سال 1398 اکتشاف شد.

متوکل اظهار داشت: تعداد زیادی محدوده اکتشافی خوب را به دست آوردیم و 24 پروانه اکتشاف هم اضافه شده و امیدواریم با معرفی ذخایر جدید، ارزش افزوده کشور و صنعت مس را بیشتر کنیم.

عضو هیات مدیره و معاون اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان خاطرنشان کرد: مجموع ذخایر مس به 19 و نیم میلیارد تن رسیده و نویدبخش آن است که حداقل در یکصد سال آینده تولید پایدار را خواهیم داشت و این یعنی سهام شرکت مس از ارزشمندترین سهم‌های کشور به شمار می‌رود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید