افتتاح یک ایستگاه مترو جدید در بلوار فردوس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه غرب پایتخت از نظر دسترسی شهروندان آن به وسایل نقلیه عمومی، محدوده‌ای کم‌برخوردار است، گفت: به همین دلیل تقویت حمل و نقل عمومی در پهنه غربی تهران را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش صنعت نویس، جلال بهرامی از افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه متروی علامه جعفری (ره) در غرب پایتخت در صبح روز شنبه (9 اردیبهشت) خبر داد و افزود: این ایستگاه، دسترسی بخش قابل توجهی از شهروندان ساکن در بلوار فردوس و محلات مجاور آن به حمل و نقل ریلی را امکان‌پذیر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خط ۴ متروی تهران به طول ۲۱ کیلومتر، شامل ۱۹ ایستگاه است که پروژه توسعه غربی این خط به طول ۲ و نیم کیلومتر، سه ایستگاه دارد، اظهار کرد: نخستین ایستگاهی که در این بخش افتتاح می‌شود، ایستگاه علامه جعفری (ره) است.

بهرامی با بیان اینکه خط ۴ مترو از زیر محورهای پُر ترددی همچون خیابان‌های آزادی، انقلاب اسلامی و پیروزی و شهرک اکباتان عبور می‌کند و یکی از پُرمسافرترین گذرگاه‌های شرقی – غربی تهران به شمار می‌آید، تصریح کرد: در نتیجه توسعه غربی و شرقی این خط، دسترسی بخش قابل توجهی از شهروندان به اماکن و مراکز مهم پایتخت تسریع و تسهیل می‌شود.

معاون شهردار تهران در خاتمه از عملیات عمرانی ساخت ایستگاه نسبتاً وسیع و عمیق علامه جعفری (ره) به عنوان عملیاتی حجیم و دشوار نام برد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های توسعه شرقی و غربی خط ۴ مترو، حدود ۳۰ درصد به جمع مسافران کنونی این خط پُر مسافر افزوده شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طول سکوی ایستگاه متروی علامه جعفری (ره) ۱۵۸ متر و عمق آن از سطح زمین ۳۴ متر است و برای انجام عملیات عمرانی این ایستگاه، ۹۵ هزار مترمکعب خاک‌برداری، ۵۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۵۶ هزار مترمکعب بتن‌ریزی و ۱۰ هزار مترمربع نازک‌کاری انجام شده است.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید