افتتاح همزمان ۲ ایستگاه مترو در تهران

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: ایستگاه های مترو شهرک آزمایش در خط ۶ و باقرخان در خط ۷ این هفته به طور همزمان افتتاح خواهند شد .

به گزارش صنعت نویس،علی امام مدیر عامل شرکت مترو تهران درباره افتتاح ایستگاه های جدید مترو تهران اظهارداشت: ایستگاه های مترو شهرک آزمایش در خط ۶ و باقرخان در خط ۷ این هفته به طور همزمان و با دستور رئیس جمهور به طور ویدئو کنفرانسی رسما افتتاح خواهند شد.

وی افزود: با بهره برداری از این دو ایستگاه، شمار ایستگاه های تکمیل شده در دوره کنونی مدیریت شهری به عدد ۳۰ و در مجموع تعداد ایستگاه های شبکه خطوط مترو پایتخت به ۱۴۱ خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: بعد از افتتاح ایستگاه مرزداران در اردیبهشت ماه سال جاری، حالا نوبت به بهره برداری از ایستگاه شهرک آزمایش رسیده تا به این ترتیب محدوده میانی خط 6 مترو تکمیل شده و عملکردی یکپارچه وپیوسته پیدا کند.

وی افزود: ایستگاه مذکور در منطقه ای پرترافیک و متراکم از منطقه 2 و همجوار با بزرگراه های شیخ فضل ا... نوری وجلال آل احمد واقع شده است. این ایستگاه عمیق ترین ایستگاه خط 6 بوده و با استفاده از ورق های کمپوزیت رنگی و نورپردازی خاص روی سقف و دیواره ها، جلوه بصری ویژه ای پیدا کرده است.

امام گفت: با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش،‌ شهروندان ساکن محله کوی نصر و شهرک آزمایش با استفاده از شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی، دسترسی آسانی به محدوده مرکزی و جنوب شهر (از جمله بازار تهران) پیدا خواهند کرد.

وی بیان داشت: ایستگاه دیگری که در هفته جاری به بهره برداری می رسد، ایستگاه باقرخان در خط ۷ است. این ایستگاه به جهت مجاورت با بیمارستان امام خمینی ( ره )با نکوداشت جانفشانی های شهدای سلامت (دوران شیوع بیماری کرونا) افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران اعلام کرد: ایستگاه باقرخان با قرار داشتن در محدوده خیابان های ستارخان و باقرخان، بزرگراه های شهید چمران و شهید نواب صفوی و تونل توحید ، قطعاً‌طیف وسیعی از مسافران را جذب خود خواهد کرد. نکته حائز اهمیت ، ‌قرار گرفتن ایستگاه باقرخان در نقطه شروع طرح ترافیک و طرح زوج و فرد است که این امکان را به شهروندان می دهد تا با استفاده از مترو به مقاصد خود درداخل محدوده های طرح ترافیک مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت مترو افزود: در تأمین تأسیسات و تجهیزات ایستگاه هایی که اخیرا تکمیل و افتتاح شده اند ، سعی شده تا حد امکان از محصولات داخلی استفاده شود تا ضمن تسریع در روند تأمین ملزومات بهره برداری از ایستگاه ها، به نوعی از تولید ملی نیز حمایت شود. این تجهیزات شامل آسانسورها، پله های برقی، فن های هواساز و ... است.

وی بیان داشت: عملیات اجرایی احداث هر دو ایستگاه شهرک آزمایش و باقرخان از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود که بهار امسال به طور همزمان شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید