آغاز پروازهای مستقیم لندن به تهران

شرکت هواپیمایی "بریتیش ایرویز" پس از یک توقف چهار ساله، پروازهای مستقیم از لندن به تهران را ازسرمی‌گیرد.
آغاز پروازهای مستقیم لندن به تهران

صنعت نویس:"بریتیش ایرویز" ازسرگیری پروازهای مستقیم به تهران را تایید کرد و نخستین پرواز این شرکت از لندن امروز انجام خواهد گرفت که نخستین پرواز یک شرکت هواپیمایی انگلیسی به ایران از سال ۲۰۱۲ خواهد بود.

در ابتدا قرار بود پروازهای " بریتیش ایرویز" از ماه ژوییه (تیرماه) آغاز شود اما این شرکت با اشاره به وجود مشکلات فنی، ازسرگیری پروازهایش را به سپتامبر موکول کرده بود.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ در پی تیرگی روابط دو کشور که پروازها را از نظر تجاری غیراقتصادی کرده بود، پروازهای مستقیم به تهران را متوقف کرد اما در پی اجرایی شدن برجام و لغو برخی از تحریمها علیه تهران در ژانویه و همچنین گشایش مجدد سفارت انگلیس در تهران در سال ۲۰۱۵، تصمیم گرفت پروازهایش را مجددا آغاز کند.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی،"بریتیش ایرویز"  در هفته شش پرواز از فرودگاه هیثروی لندن به تهران خواهد داشت و بویینگ ۷۷۷ این شرکت ساعت ۲۱ روز پنج شنبه به وقت محلی به مقصد تهران پرواز می کند.

"بریتیش ایرویز" نخستین پرواز مستقیم میان لندن و تهران را در سال ۱۹۴۶ آغاز کرد اما پروازهای سه بار در هفته این شرکت در اکتبر سال ۲۰۱۲ پس از تعطیلی سفارت انگلیس در تهران متوقف شد.

شرکت ایرفرانس پرواز به تهران را در ماه آوریل پس از یک توقف هفت ساله ازسرگرفت و شرکتهای لوفتهانزا و شرکت هواپیمایی اتریش هم به تهران پرواز دارند در حالیکه شرکت هواپیمایی کی ال ام رویال داچ از ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۶ ( ۹ آبان) پروازهایش به تهران را ازسرخواهد گرفت.

ایسنا

افزودن نظر جدید