آغاز عملیات اجرایی آزاد راه شهیدرجایی

در مراسمی با حضور معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها وزارت راه و شهرسازی عملیات احداث آزاد راه شهید رجایی در بندرعباس آغاز شد.
آغاز عملیات اجرایی آزاد راه شهیدرجایی

به گزارش صنعت نویس ، سید حسین میرشفیع در مراسم آغاز به کار این آزاد راه گفت:استقرار صنایع عظیم نفت، آلومینیوم هرمزگان، فولاد هرمزگان و همچنین بندر مهم و استراتژیک شهید رجائی در غرب شهر بندرعباس، این منطقه را به یکی از مهمترین قطب های  صنعتی  استان و کشور ایران تبدیل کرده است.

مهر، به نقل از راه و شهرسازی هرمزگان به گفته معاون شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ، افتتاح پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در روزهای اخیر به عنوان یکی از بزرگ ترین پالایشگاه های  تولید بنزین استاندارد یورو ۴ بر اهمیت این قطب اقتصادی افزوده است.

میرشفیع ادامه داد، طرح احداث ادامه آزاد راه شهید رجائی از منطقه تل سیاه تا ورودی بندرشهید رجائی و اتصال آن به بزرگراه بندرعباس _ بندرخمیر –بندرلنگه یکی از بزرگترین طرح های  زیر بنایی وزارت راه وشهرسازی  است که با سرمایه گذاری صد در صدی توسط بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

در این مراسم همچنین غلامحسین شیری مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به جزئیات این آزادراه گفت: طول آزاد راه شهید رجایی در این مقطع حدود ۳۲ کیلومتر است که از منطقه شمالی صنایع مذکور عبور کرده و مکان جدیدی را برای ارتباط این صنایع با بازار های مصرف فراهم می آورد.

وی تصریح کرد، این آزادراه بندر شهید رجائی را که یکی از بزرگ ترین کانون های تولید بار و کالا در کشور است به شبکه آزاد راهی کشور متصل می کند.

شیری گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، هزینه اجرائی این طرح عظیم بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال باشد که همه آن توسط سرمایه گذار هزینه خواهد شد که طی دو سال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تنها محور ارتباطی با بندر شهید رجائی محور میدان سایت – خونسرخ – بندر شهید رجائی است، بیان داشت: این  محور به جهت محدودیت سرویس دهی تا دو سال آینده به طور کامل از ترافیک اشباع می شود، اهمیت این بخش از آزاد راه روشن تر می کند.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با اجرای این بخش از آزاد راه که ادامه آن به سمت سیرجان  هم در دستور کار وزارت راه و شهر سازی قرار دارد گام بسیار مهمی در شکوفائی اقتصادی میهن اسلامی برداشته شود.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید